< Powrót
12
listopada 2014
Tekst:
Ilona Miluszewska
Zdjęcie:
arch. Witolda Gizlera
Kpt. Witold Gizler.

Współczesny warsztat instruktora

Tematem najbliższego spotkania Forum Nauczycieli Żeglarstwa będzie „Teoria i praktyka warsztatu nauczyciela żeglarstwa”. Zapraszamy w środę, 19 listopada, o godz. 17.

Prelekcję wygłosi Witold Gizler, kapitan jachtowy i motorowodny, instruktor żeglarstwa, organizator i wykładowca kursów żeglarskich na wszystkie stopnie, a także kursów instruktorskich, autor skryptów żeglarskich dla instruktorów pracujących na obozach żeglarskich, właściciel Szkoły Żeglarskiej Skipper. Spod jego ręki wyszło wielu kapitanów i instruktorów, reprezentujących dobrą szkołę żeglarską. Dziesiątki jego wychowanków prowadzi szkoły żeglarskie.

Kapitan będzie mówił m.in. o tym, jak dopasować elementy szkoleniowe do warunków wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów i konkurencji rynkowej. Jakie działania wydają się najbardziej skuteczne, by mimo ograniczeń osiągnąć cel – nauczyć żeglarstwa.

Witold Gizler omówi także pod względem metodyki niektóre manewry, szerzej przeanalizuje manewr „człowiek za burtą”. Wielu instruktorów, jak wynika z doświadczenia kapitana, nie rozumie pojęcia metody półwiatrowej, czy manewru monachijskiego. Uważają że dojście do człowieka z dryfu to manewr, który zawsze musi się udać. Tymczasem nie chodzi wyłącznie o to, by dojść do człowieka za burtą, ale równie ważne jest, by od niego nie odpłynąć.

Zapraszamy. Liczymy jak zawsze na Państwa udział i dyskusję. Spotkanie zaczyna się o godz. 17 – w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego w Gdyni, al. Jana Pawła II 11. Wstęp wolny.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Błękitna szkoła