< Powrót
2
sierpnia 2016
Tekst:
Jędrzej Szerle, Roman Kosiorek
Zdjęcie:
Mazurska Szkoła Żeglarstwa
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski DZ w roku 2015.

Wyścig Dezet po mistrzostwo

W sobotę 13 sierpnia w Giżycku rozpoczną się XV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski DZ. Zwycięzcę wyłoni jeden, 24-godzinny wyścig po jeziorach Kisajno, Dargin, Kirsajty, Święcajty, Sztynorckie i Mamry.

Dezety w mistrzostwach  będą podzielone na trzy klasy – tradycyjną (cięższe jednostki), klasyczną (lżejsze jednostki) oraz Open.

Start do XV Międzynarodowych Mistrzostw Polski w tej klasie odbędzie się 13 sierpnia o godzinie 13. Uczestników czekają 24-godzinne regaty mazurskimi jeziorami Kisajno, Dargin, Kirsajty, Święcajty, Sztynorckie i Mamry. Szczegółowy przebieg trasy organizatorzy ustalą po uzgodnieniu z ratownikami, w zależności od warunków pogodowych, a ogłoszą na odprawie sterników w dniu startu.

– Mistrzostwa Dezet są jedynymi regatami na śródlądziu rozgrywanymi w formule 24-godzinnego wyścigu non stop – mówi Marek Winiarczyk, komandor regat. – Spodziewamy się około 25 załóg, w tym po jednej z Litwy i Łotwy.

Uroczyste zakończenie zaplanowano w niedzielę, 14 sierpnia na godzinę 16.

Organizatorem mistrzostw jest Mazurska Szkoła Żeglarstwa i Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku.

Zawiadomienie o regatach

01 XIV Miedzynarodowe Mistrzostwa Polski DZ 2015

Turystyczna klasa DZ powstała w Niemczech na bazie skonstruowanej na początku XX wieku łodzi wykorzystywanej przez cesarską marynarkę wojenną. Popularność zyskała po II wojnie światowej, służąc szkoleniu młodzieży na wodach śródlądowych. W podobnym czasie jachty te pojawiły się również w Polsce, a ich produkcją zajmowała się m.in. szczecińska stocznia im. Leonida Teligi.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ