< Powrót
11
maja 2021
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Tomasz Piotrowski
The Ocean R Sailing Polandace Europe Prologue
Załoga „Sailing Poland” z wiceprezydentem Gdyni Markiem Łucykiem oraz Tomaszem Chamerą, prezesem Polskiego Związku Żeglarskiego.

Wyścigi The Ocean Race Europe Prologue w Gdyni!

Po raz pierwszy w historii regat The Ocean Race, polskie miasto – Gdynia – gości aż cztery załogi biorące udział w The Ocean Race Europe Prologue. We wtorek 11 maja odbyły się cztery wyścigi przybrzeżne, a jutro 12 maja punktualnie o 12 rozpocznie się kolejny pełnomorski etap regat z Gdyni do Sztokholmu. W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi załoga „Sailing Poland”.

The Ocean Race Europe to pierwsza, europejska odsłona najtrudniejszych załogowych okołoziemskich regat na świecie – The Ocean Race. Poprzedza ją prolog na trasie Kłajpeda – Gdynia – Sztokholm, w którym uczestniczą cztery załogi: litewska „Ambersail 2”, holenderska „Team Childhood 1”, austriacka „The Austrian Ocean Race Project” oraz polska załoga „Sailing Poland”.

W ramach The Ocean Race Europe Prologue rozegrano dziś łącznie cztery wyścigi przybrzeżne o Puchar Prezydenta Miasta Gdynia. I tym razem najlepsza okazała się polska załoga, która wcześniej wygrała wszystkie wyścigi w Kłajpedzie oraz pełnomorski etap regat z Kłajpedy do Gdyni.

– Cieszę się, że mamy okazję rywalizować z pozostałymi jachtami VO65 w naszym porcie macierzystym – w Gdyni – powiedział Bouwe Bekking, sternik polskiej załogi. – Szczególnie dla młodszej części mojej załogi jest to wielkie wydarzenie. To wspaniałe, że pomimo ograniczeń związanych z COVID-19 jest tak duże zainteresowanie naszymi regatami. Dziękujemy wszystkim kibicom za obecność na wodzie oraz dobre słowa w marinie. Oczywiście zapraszamy też na jutrzejszy start, który mam nadzieję będzie bardzo widowiskowy.

Zgodnie ze słowami Bekkinga, jutro największa atrakcja The Ocean Race Europe Prologue w Gdyni – start pełnomorskiego etapu do Sztokholmu. Procedura startowa rozpocznie się o godzinie 11.55, a w samo południe jachty przetną linię startu przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni, pożeglują do znaku zwrotnego przy Molo w Sopocie, po czym ponownie mijając Gdynię obiorą kurs na metę w Szwecji. Jachty będą bardzo dobrze widoczne z trójmiejskich plaż, będzie też prowadzona transmisja startu wyścigu w internecie.

Poczynania załogi „Sailing Poland” śledzić można w mediach społecznościowych: na FacebookuInstagramiestronie internetowej.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ