< Powrót
6
września 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Zatoki Gdańskiej

Wystartuj w 67. Błękitnej Wstędze Zatoki Gdańskiej

Ruszyły zapisy do 67. Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej, jednych z najstarszych i najsłynniejszych polskich regat morskich w Polsce.

Dokładnie za miesiąc, 6 października, wystartuje 67. edycja Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej, organizowana przez Yacht Klub „Stal” Gdynia. Jest to wyścig w formule australijskiej, w której zwycięża pierwszy jacht na mecie, a udział może wziąć każda jednostka – zarówno regatowa, turystyczna, jak i sportowa.

W ubiegłym roku w Błękitnej Wstędze Zatoki Gdańskiej wystartowało dziewięćdziesiąt pięć łódek, a zwycięzcą został Jacek Noetzel, komandor UKS Navigo Sopot, który płynął na katamaranie A-klasy.

Tegoroczna Błękitna Wstęga wystartuje o godzinie 11 z redy gdyńskiego basenu jachtowego. O 15.30 w hangarze Yacht Klubu „Stal” rozpocznie się tradycyjna Sailors Party, a o godzinie 18 ogłoszone zostaną wyniki.

– Spodziewamy się, że na linii startu będzie ponad sto jednostek – mówi Kajetan Kilanowski, komandor YK „Stal” Gdynia. – Dla uczestników przygotowaliśmy sporo atrakcji po regatach. Podczas Sailors Party grał będzie zespół „deFibrylators”, odbędzie się także licytacja gadżetów na rzecz Gdyńskiego Hospicjum dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”.

Zgłoszenia do regat są przyjmowane do piątku 5 października. Jachty uczestniczące w regatach zostaną podzielone na pięć grup – o długości ponad 12 metrów, od 9 do 12 metrów, do 9 metrów, wielokadłubowce i jachty mieczowe.

Partnerem Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej jest Pomorski Związek Żeglarski, a patronem medialnym portal Żeglarski.info

Strona regat

Formularz zgłoszeniowy

PODZIEL SIĘ OPINIĄ