< Powrót
15
czerwca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Jędrzej Szerle

Wystawa malarstwa uświetni gdyńskie Święto Morza

Wystawa malarstwa marynistycznego Jerzego Springera to jedna z atrakcji przygotowanych przez Pomorski Związek Żeglarski na Święto Morza w Gdyni. Serdecznie zapraszamy.

Pomorski Związek Żeglarski jak co roku wspiera Święto Morza. W dniach 22-24 czerwca w jego siedzibie będzie można oglądać wystawy malarskie i historyczne.

Twórcą obrazów marynistycznych malowanych farbami akrylowymi i olejnymi oraz wykonywanych w technice monotypii, jest Jerzy Springer, 60-letni artysta z Wągrowca w Wielkopolsce. Jest on również komandorem Sekcji Jachtów Sterowanych Radiem, sędzią i organizatorem regat zdalnie sterowanych modeli żaglowych.

Poza malarstwem można w siedzibie PoZŻ  oglądać także ekspozycje poświęcone słynnym żeglarzom. Na pierwszej przedstawiono Juliusza Sieradzkiego – żeglarza i konstruktora, który stworzył klasę Omega. Druga poświęcona jest Zdzisławowi Pieńkawie, kapitanowi jachtu „Otago” w wokółziemskich załogowych regatach Whitbread Round the World Race. Trzecia przypomina Dariusza Boguckiego, organizatora wypraw arktycznych, który zasłynął rejsem jachtu „Gedania” do obu Ameryk.

Zwiedzający będą mogli się zapoznać również z dwiema wystawami poświęconymi PoZŻ. Pierwsza opowiada o bieżącej działalności Związku – najważniejszych regatach i wydarzeniach żeglarskich oraz sukcesach naszych sportowców. Wspomina również trzech żeglarzy, którzy odeszli od nas w ubiegłym roku – Andrzeja Drapellę, Zygfryda „Zygę” Perlickiego i Bolesława Mazurkiewicza. Druga poświęcona została ponad pięćdziesięcioletniej historii Związku i działalności popularyzatorskiej prowadzonej w ramach Muzeum Żeglarstwa Pomorskiego.

Wystawy będzie można oglądać w Pomorskim Związku Żeglarskim – al. Jana Pawła II 11, 81-345 Gdynia – podczas Święta Morza, od piątku 22 do niedzieli 24 czerwca, w godzinach 12-18.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ