< Powrót
21
czerwca 2021
Tekst:
mat. prasowe, dol
Zdjęcie:
Hanna Kajeta
regaty

XV Regaty o Puchar Burmistrza Kartuz rozstrzygnięte

Żeglarze z Gdyni i Kartuz podzielili się głównymi trofeami rozegranych 19 i 20 czerwca XV Regat o Puchar Burmistrza Kartuz. Na jeziorze Brodno Wielkie ścigali się zawodnicy klas Optimist gr. B i UKS oraz Cadet i formuły Open.

W grupie B w klasyfikacji łącznej zwyciężyła Alicja Saj z YK Stal Gdynia, która wygrała również rywalizację dziewcząt. Wśród chłopców triumfował Maksymilian Stańko z Portu Mechelinki. W grupie UKS najlepszy był Krzysztof Krauze z MKŻ Arka Gdynia. Wśród dziewcząt zwyciężyła jego klubowa koleżanka, Tola Sobolew.

Załoga w składzie Patryk Ulaczyk i Maciej Dowbusz z UKŻ Lamelka Kartuzy pokonała swoich klubowych kolegów i wygrała rywalizację klasy Cadet. Z kolei załoga Lecha Dubieli z UKŻ Lamelka Kartuzy wygrała klasyfikację Open. Ogółem w zawodach uczestniczyło 7 klubów z województwa pomorskiego.

Warunki wiatrowe podczas regat były znakomite, dzięki temu rozegrano wszystkie 7 zaplanowanych wyścigów w każdej kategorii.

Bazą regat było Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu Złota Góra w Brodnicy Górnej. Zawody zrealizowano ze środków zadania publicznego Gminy Kartuzy „Żeglarstwo rozwojem sportów Wodnych” oraz środków Pomorskiej Federacji Sportu przy wsparciu Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Pełne wyniki:

Wyniki poszczególnych grup – podium

PODZIEL SIĘ OPINIĄ