< Powrót
9
października 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Hanna Kajeta
Kartuz
Zmagania w XVII Mistrzostwach Kartuz.

XVII Mistrzostwa Kartuz zakończyły IX Żeglarski Puchar Kaszub

Młodzi żeglarze w grupie Open U24 oraz oldboye w klasie Optimist rywalizowali w weekend 7-8 października na jeziorze Brodno Wielkie w drugiej części XVII Mistrzostw Kartuz.

Dobiegła końca dziewiąta edycja Żeglarskiego Pucharu Kaszub. W sobotę i niedzielę odbyła się druga część Mistrzostw Kartuz – szóstej i ostatniej tegorocznej imprezy z tego cyklu. Weekendowe zmagania ściągnęły młodych zawodników rywalizujących w grupie Open U24 oraz nieco starszych, którzy zmierzyli się w regatach Oldboy Złota Góra 2023.

Z powodu bardzo silnego wiatru pogoda podczas regat była wymagająca, przez co nie wszystkie zgłoszone załogi zdecydowały się wystartować, a zmagania oldboyów zostały przeniesione z soboty na niedzielę.

W grupie Open U24 zwyciężyła załoga z ŻUKS Stężyca – Maciej Bicki, Igor Chabowski, Gracjan Chabowski, Ignacy Rambowski i Amelia Ignaciuk. Drugie miejsce zajęli Patrycja Kaszuba i Dawid Woźniak z UKS Wiking Kamienica Królewska, a trzecie Anna Łyczko, Jan Cimiengo, Jakub Klasa i Lena Kedrowska z ŻUKS Stężyca. Wśród Marinerów na pierwszym miejscu uplasowali się Filip Nowak, Hanna Wasilewska, Julia Czapiewska, Marta Stępień i Hubert Harmoza (ŻUKS Stężyca), na drugim Paweł Kajeta, Zofia Niedziółka, Maja Bardach, Marysia Syldatk i Hanna Rekowska (UKŻ Lamelka Kartuzy), a na trzecim Agata Marcinkowska, Kuba Świtalski, Wojciech Świtalski, Marta Górna i Zofia Grzyb (UKS Wodniacy Garczyn).

W rywalizacji oldboyów zwyciężył Paweł Kajeta, druga była Katarzyna Piernicka, a trzeci był Andrzej Mańczak, który zarazem zajął pierwsze miejsce w grupie powyżej 40 lat. Drugi w tej grupie był Leszek Szczepkowski, a trzeci Artur Piernicki. W niedzielę odbył się także wyścig -XIV Błękitna Wstęga jeziora Brodno Wielkie. Pierwsze miejsce w nim zajęła załoga Leszek i Antoni Szczepkowscy, drugie Maciej Bicki, Jan Cimiengo, Filip Nowak i Ania Łyczko (ŻUKS Stężyca), a trzecie Krystian Potrykus, Agnieszka Kowalska-Potrykus i Jan Romańczuk (UKŻ Lamelka Kartuzy).

Organizatorami XVII Mistrzostw Kartuz były Uczniowski Klub Żeglarski Lamelka Kartuzy i Kartuskie Centrum Kultury w Kartuzach. Koordynatorem Żeglarskiego Pucharu Kaszub jest Pomorski Związek Żeglarski, a patronem medialnym portal Żeglarski.info.

Wyniki grupy Open U24

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ