< Powrót
2
sierpnia 2018
Tekst:
opr. IM
Zdjęcie:
Jacek Soroka
Unity Line

XVIII Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenko czas zacząć

XVIII Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenko odbędą się w dniach 4-5 sierpnia na wodach Bałtyku w pobliżu Dziwnowa. 56 jachtów wystartuje w wyścigu długim i dwóch krótkich. Zawody zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego.

Rozgrywki zaczną się w sobotę  4 sierpnia, o godz. 8 w Marinie Dziwnów przed mostem, a zakończą następnego dnia  o  16 w Marinie Dziwnów. Sędzią głównym  jest Ewa Mordas, klasa sędziowska druga, numer licencji 844.

Mimo początkowych planów udziału XVIII Regat Unity Line im. Piotra Waszczenko  w Morskim Żeglarskim Pucharze Polski, organizator z powodu  mniejszej liczby jachtów zgłoszonych do regat, zmuszony został do rezygnacji ze startu w Pucharze.

Jachty wystartują w grupach: ORC, KWR, Open I (o długości powyżej 10 m), Open II (o długości 9,00 – 9,99 m), Open III (poniżej 9 m), żeglarze samotni, oldtimery (jednostki zbudowane przed 31.12.1978 r.).

Piątek, 3 sierpnia przeznaczony jest na uzupełnianie danych, wpłaty wpisowego i wszelkie inne sprawy organizacyjne. Komandorem regat jest Piotr Stelmarczyk.

Lista startowa

Zawiadomienie o regatach

Więcej:  regaty-unityline.pl  oraz  dziwnow.pl

Piotr Waszczenko  (1969-2013) jest patronem Regat Unity Line od 2017 r. W latach 2003-2012 bardzo aktywnie uczestniczył w ich organizacji.Szczecinianin, absolwent Wydziału Ekonomicznego  Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku transport morski. Przez prawie 10 lat pracował w Polskiej Żegludze Morskiej. Od roku 2003 w Unity Line, najpierw jako prezes Zarządu, a później dyrektor zarządzający.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ