< Powrót
29
sierpnia 2023
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
mat. prasowe

Yacht Salon 2023 – Wodne Święto w Poznaniu

Jachty, łodzie i sporty wodne po raz kolejny zagoszczą w Poznaniu na targach Yacht Salon, które odbędą się w dniach 26-29 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W tym roku organizator zapewni sporo atrakcji podczas wydarzenia, a centralnym punktem będzie strefa sportów wodnych z basenem, gdzie odbywać się będą zawody, warsztaty, pokazy oraz testy sprzętu.

Żeglarski świat – jachty, łodzie i jednostki pływające

To co najbardziej robi wrażenie na Yacht Salon to jachty motorowe i żaglowe. Podczas październikowego wydarzenia nie zabraknie dużych jednostek z polskich stoczni, które zdobywają uznanie na całym świecie. Miłośnicy żeglowania różnymi typami łodzi i jachtów z pewnością znajdą coś dla siebie. Pojawią się zarówno jednostki, które pozwalają rozwinąć prędkość na wodzie jak i takie pozwalające poczuć komfort i przestrzeń.

Poza klasycznymi rodzajami łodzi nie zabraknie także, zyskujących coraz większą popularność, houseboatów, czyli domów na wodzie. Pozwalają na komfortowy wypoczynek przy brzegu jak i umożliwiają wypłynięcie w rejs. Jeżeli nie ma się w planach zakupu własnej jednostki to wiele firm oferuje wyczarterowanie interesującej łodzi. Takie opcje również będzie można znaleźć podczas Yacht Salon.

Nie tylko łodzie. Strefa sportów wodnych

Jednym z centralnych punktów tegorocznego wodnego wydarzenia w Poznaniu stanie się strefa sportów wodnych, gdzie zaplanowano sporo atrakcji. Przede wszystkim na terenie Pawilonu 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich stanie duży basen o powierzchni 300m kw. Zaplanowano zawody na deskach SUP, warsztaty z jazdy na deskach SUP a także testowanie sprzętu, którego użyczą wystawcy Yacht Salon.

Cała strefa będzie miała oprawę muzyczną serwowaną przez profesjonalnego DJ-a, a także będzie animowana przez konferansjera. Każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił i zmierzyć się z tym sportem wodnym. W tej przestrzeni powstanie również strefa chilloutowa, gdzie będzie można odpocząć i podziwiać wodne popisy na basenie. Ponadto podczas Yacht Salon nie zabraknie także firm związanych z nurkowaniem, lifestylem żeglarskim, czy turystyką wodną.

Targi Yacht Salon to również okazja do zdobycia wiedzy i wymiany doświadczeń. Podczas wydarzenia będzie można zaczerpnąć fachowej wiedzy żeglarskiej dzięki czemu jest to miejsce gdzie nowoczesne technologie spotykają się z pasją kultywowaną od pokoleń. Nie zabraknie spotkań i prelekcji na scenie z udziałem doświadczonych żeglarzy i pasjonatów sportów wodnych.

Dodatkowy dzień dla biznesu

Tegoroczna edycja targów potrwa o jeden dzień dłużej niż rok temu. Będzie to tzw. Business Day. Pierwszy dzień będzie doskonałą okazją dla firm z branży zaproszonych przez wystawców oraz mediów, ale to również możliwość dla pozostałych zwiedzających by w dużym komforcie i przy niższej frekwencji odwiedzić całą ekspozycję targową.

Jeden bilet, kilka wydarzeń

Oprócz interesującej ekspozycji Yacht Salon zwiedzający w ramach zakupionego biletu będą mogli zobaczyć również ekspozycję targów turystyki i regionów – Tour Salon, odwiedzić producentów kamperów i sprzętu biwakowego w ramach największych w tej branży targów w Polsce Caravans Salon oraz wybrać się na spotkania z podróżnikami w ramach Festiwalu Śladami Marzeń.

Bogaty program Yacht Salon oraz pozostałych imprez z bloku sprawia, że szczególnie ciekawą opcją może być zakup karnetu na całą imprezę, dzięki czemu zwiedzający będą mogli zaplanować sobie czas i skorzystać z większości atrakcji czy spotkań.

Więcej informacji

Bilety do nabycia

Facebook

Wydarzenie na Facebooku

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ