< Powrót
13
października 2014
Tekst:
Ilona Miluszewska
Zdjęcie:
Zbigniew Bosek

Z Krzysztofem Baranowskim o wychowaniu morskim

23 października zapraszamy na spotkanie, na którym dyskutować będziemy temat „Wychowanie morskie – nowe spojrzenie na stare hasło”. W roli prelegenta – kpt. Krzysztof Baranowski, żeglarz, kapitan jachtowy, dziennikarz, nauczyciel, wychowawca tysięcy młodych ludzi, którym zaszczepił miłość do żeglowania i morza.

Krzysztof Baranowski jest jedynym Polakiem, który dwukrotnie opłynął samotnie świat, pierwszym, który samotnie pokonał Horn, twórcą Szkoły Pod Żaglami, autorem kilkudziesięciu książek, twórcą filmów dokumentalnych.

Czym jest wychowanie morskie? Jak realizuje się we współczesnym świecie? Jaka jest w nim rola szkolenia żeglarskiego? Jakie są doświadczenia kapitana z pracy z młodzieżą? Krzysztof Baranowski poszuka odpowiedzi na te pytania.

Spotykamy się w czwartek, 23 października o g. 17.00 w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego w Gdyni, al. Jana Pawła II 11. Wstęp wolny. Liczymy na udział i żywą dyskusję.

Na spotkaniu będzie można kupić książkę Bogdana Olszewskiego „Sztuka nauczania żeglarstwa” oraz najnowszą pozycję w dorobku kapitana Baranowskiego „Bujanie w morskiej pianie” – żeglarski życiorys autora.

 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ