< Powrót
20
czerwca 2018
Tekst:
lwn
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Rozdanie certyfikatów.

Zaangażowanie z certyfikatem

Wczoraj 19 czerwca w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów ukończenia zajęć   żeglarskich prowadzonych w Pomorskiej Szkole Żeglarstwa i Edukacji Morskiej.

Szesnaścioro  uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 51 w Gdyni, z klasy IV a, w której w minionym  roku szkolnym realizowany był  program klasy sportowej o profilu żeglarskim, otrzymało certyfikaty kompetencji, potwierdzające ich udział w zajęciach i opanowanie wiedzy i umiejętności na poziomie załoganta jachtu żaglowego. Wręczenia dokonał kpt. Leopold Naskręt sekretarz Zarządu PoZŻ i Paweł Wołosewicz, opiekun klasy.

Podczas żeglarskich lekcji na wodzie, prowadzonych jesienią i wiosną roku szkolnego 2017/2018, uczniowie praktycznie sprawdzali swoją wiedzę i nabywali umiejętności sztuki żeglowania.

– Celem zajęć, z punktu widzenia szkoły, było stworzenie z klasy zgranego zespołu – powiedział Paweł Wołosewicz. – Dzieci, które trafiły  z różnych szkół i środowisk do nowej klasy czwartej, w nowoutworzonej  SP nr 51 miały, co zawsze towarzyszy migracjom uczniów, w większym lub mniejszym stopniu trudności  z integracją w grupie. Systematyczna praca na wodzie i w pracowniach naszej Szkoły zaowocowała sukcesem. Kapitalny potencjał i możliwości jakie ma w sobie żeglarstwo, szczególnie w pracy z dziećmi i młodzieżą, w tym przypadku kolejny raz potwierdziły się.

Na zakończenie spotkania, każdy z uczniów otrzymał, pierwszą w życiu, prawdziwą  „Opinię   z rejsu” na druku PZŻ, za rejs  na jachcie „Allie”, po Zatoce Gdańskiej,  na trasie Gdynia-Sopot-Gdynia, który odbył się w ostatnim tygodniu maja.

Pomorska Szkoła Żeglarstwa i Edukacji Morskiej istnieje od trzech lat. Jest prowadzona przez Pomorski Związek Żeglarski.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ