< Powrót
3
marca 2020
Tekst:
Maciej Cylupa
Zdjęcie:
ZOZŻ
Zachodniopomorski

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski ma nowe władze

Sejmik Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego wybrał nowego prezesa i pozostałych przedstawicieli władz zarządu, komisji rewizyjnej i sądu koleżeńskiego. Prezesem został Marcin Raubo z YKP Szczecin, wygrywając w głosowaniu z dwoma innymi kandydatami. Dotychczasowy prezes po 27 latach działalności nie kandydował ponownie.

Sejmik ZOZŻ trwał ponad 9 godzin i był jednym z najdłuższych w historii. Zgromadzeniu towarzyszyło wiele emocji i dyskusji. Było emocjonująco i gorąco do tego stopnia, że rzeczywiste obrady rozpoczęły się po 3 godzinach od startu Sejmiku, z uwagi na trzykrotne głosowanie nad wyborem przewodniczącego zgromadzenia.

Zgromadzenie wybrało nowy program i zarząd, w którego skład weszła grupa prowadzona przez Marcina Raubo. Jest to niewątpliwie wielka zmiana pokoleniowa, ponieważ dotychczasowy prezes Zbigniew Zalewski i większość członków zarządu pełnili tę funkcję od 27 lat.

Marcin Raubo jest komandorem Yacht Klubu Polski Szczecin, przedsiębiorcą, organizatorem regat i promotorem żeglarstwa.

– Roboty jest przed nami mnóstwo, będzie problem za co zabrać się w pierwszej kolejności – podsumował Raubo. – Ja ten plan układam już kilku tygodni, mam mocną ekipę w zarządzie, wiele pomysłów i wciąż pojawiają się nowe. Dostaliśmy wielki kredyt zaufania, widać że środowisko potrzebowało zmian i cieszę się, że nasza propozycja znalazła poparcie i uznanie delegatów. Pozostaje mi i kolegom w zarządzie zakasać rękawy i brać się do roboty.

Do zarządu okręgu zostali wybrani wszyscy proponowani przez nowego prezesa kandydaci: Jacek Klimecki, Borys Boratyński, Andrzej Armiński, Piotr Maras, Artur Burdziej, Wojciech Denderski, Wojciech Kaczor i Maciej Cylupa. Zarząd ze swoje grona wybrał Borysa Boratyńskiego na stanowisko wiceprezesa. Jacek Klimecki został skarbnikiem, a Piotr Maras sekretarzem. Trwają rozmowy dotyczące szczegółowego zakresu prac i podziału obowiązków członków zarządu.

Do komisji rewizyjnej zostali wybrani: Ryszard Czechowski, Grzegorz Dobies, Paweł Henszke, Paweł Ryżewski i Leszek Wojciechowski. W sądzie koleżeńskim zasiadać będą: Zbigniew Andruszkiewicz, Henryk Kałuża, Maciej Korek, Zygmunt Kowalski i Patryk Zbroja.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ