< Powrót
15
sierpnia 2022
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Kamila Skowron

Zacięta walka o awans

Zgodnie z przewidywaniami załoga Inex Green Micro Class potwierdziła dominację w 2 Lidze Polskiej Ligi Żeglarskiej. Za plecami faworytów rozegrała się walka o pozostałe dwa miejsca premiowane awansem do 1 Ligi na kolejny sezon.

Centrum Żeglarskie w Szczecinie, w dniach 13-14 sierpnia, ugościło zawodników 2 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej. Na wodach jeziora Dąbie rozegrano finałowe rundy decydujące o tym, które kluby dostaną prawo do udziału w wyższym poziomie rywalizacji w przyszłorocznych rozgrywkach.

Po pierwszych dwóch rundach zdecydowanie prowadziła załoga Inex Green Micro Class prowadzona przez Rafała Moszczyńskiego. Na potrójnym remisie znajdowały się załogi YKP Warszawa, SKŻ Powidz i KŻ Hals Gostynin. Grono załóg walczących o awans, z niewielką stratą wynoszącą dwa punkty, zamykała załoga YKP Szczecin 2.

Trzecia runda to ponowna dominacja Inex Green, chociaż już nie tak wyraźna jak podczas sopockiej rundy. Załoga Rafała Moszczyńskiego zdecydowała się na spokojną strategię i kontrolowanie rywali. Pomimo tego, trzecia runda również padła ich łupem i przed ostatnim dniem rywalizacji mieli pewne miejsce w przyszłorocznej 1 Lidze.

Pierwszy dzień rywalizacji w Szczecinie od zwycięstwa rozpoczęła najmłodsza załoga w ligowym systemie. SKŻ Powidz ze sterniczką Oliwią Feret pływało nierówno, ale z mocnymi przebłyskami. Dwa wygrane wyścigi i pięć ukończonych na podium pozwoliło im na drugie miejsce o punkt przed lokalną załogą YKP Szczecin 2. Poza podium znalazły się YKP Warszawa i KŻ Hals Gostynin sprawiając, że walka o awans trwała do ostatniego dnia.

Niedziela przywitała zawodników długim oczekiwaniem na wiatr. Gdy wyścigi ruszyły, świetną dyspozycję prezentowała załoga z Gostynina. Witek Reszkowski i jego załoga przez pierwsze cztery wyścigi nie wypadli poza podium, do tego wygrali dwa z nich. Pozostałe trzy załogi walczące o awans notowały liczne wpadki walcząc ze słabym i zmiennym wiatrem.

Ostatnie dwa wyścigi zadecydowały o końcowej klasyfikacji sezonu. W pierwszym z nich zwyciężyła załoga SKŻ Powidz gwarantując sobie drugie miejsce w Lidze. O ostatnią pozycję z awansem powalczyły Szczecin i Gostynin. Krzysztof Rączka prowadzący załogę gospodarzy wykorzystał znajomość akwenu i zwyciężył, lecz piąta, czyli najgorsza tego dnia, pozycja KŻ Hals Gostynin pozwoliła im utrzymać prowadzenie, wygrać ostatnią rundę i awansować do 1 Ligi.

Klasyfikacja 2 Ligi po drugiej rundzie:

Inex Green Micro Class – 33 pkt

SKŻ Powidz – 25 pkt

KŻ Hals Gostynin – 24 pkt

YKP Szczecin 2 – 23 pkt

YKP Warszawa – 21 pkt

Regatta Business Poland – 15 pkt

Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell – 10 pkt

Warszawskie Towarzystwo Regatowe – 8 pkt

Stowarzyszenie PPJK 2 – 3 pkt

Kibice mogli śledzić pozycje jachtów, przebieg każdego wyścigu i wyniki regat na platformie SAP Sailing pod linkiem: https://polishleague2022.sapsailing.com

Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi: www.ligazeglarska.pl.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ