< Powrót
8
stycznia 2019
Tekst:
lwn
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
zabawy nawigacyjne
Zajęcia prowadził prowadził Leopold Naskręt, koordynator PSŻiEM i sekretarz Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Zaczęły się zabawy nawigacyjne na mapie morskiej w PSŻiEM

W poniedziałek 7 stycznia rozpoczęły się prowadzone w Pomorskiej Szkole Żeglarstwa i Edukacji Morskiej warsztaty pn. „Interdyscyplinarne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej”.

Przez dwa tygodnie uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami, będą uczyć się posługiwania przyborami nawigacyjnymi, określania pozycji geograficznej, wykreślania kursu na mapie morskiej i zapisów w dzienniku jachtowym.

Warsztaty mają na celu doskonalenie kompetencji nauczycieli szkół podstawowych w zakresie nauczania elementów nawigacji, w połączeniu z treściami z zakresu matematyki i nauk przyrodniczych. Poniedziałkowe prowadził Leopold Naskręt, koordynator Pomorskiej Szkoły Żeglarstwa i Edukacji Morskiej i sekretarz Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Nauczyciele uczestniczący w zajęciach, otrzymają materiały pomocnicze do dalszej pracy z uczniami w szkole, a także możliwość skorzystania z konsultacji merytorycznych z prowadzącym zajęcia w kolejnych tygodniach po zakończeniu szkolenia.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma certyfikat uprawniający do udziału w konkursie, w którym zostanie wyłoniony Pomorski Mistrz Nawigacji. Finał konkursu odbędzie się 13 marca w Słupsku.

W poniedziałkowych warsztatach wzięło udział 21 uczniów z klas VI i VII wraz z opiekunami. W czteroosobowych zespołach (troje uczniów i opiekun), reprezentowali szkoły  z Gdańska, Władysławowa, Gdyni i Kowal. W następnych dniach udział zapowiedziały szkoły z Rumi, Szemuda, Gdańska i Gdyni.

Są jeszcze wolne miejsca na zajęciach zaplanowanych w czwartek 10 stycznia. W przypadku dużego zainteresowania organizatorzy, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, PSŻiEM oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, przewidują uruchomienie kolejnych grup w dodatkowych terminach.

Więcej:
Pomorski Program Edukacji Morskiej
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ