< Powrót
13
czerwca 2017
Tekst:
Wiesław Seidler
Zdjęcie:
Wiesław Seidler

„Żagle 2017” na jeziorze Siecino

„Żagle 2017”, czyli XVII Ogólnopolskie Regaty o Puchar Ziemi Złocienieckiej i Puchar Starosty Powiatu Drawskiego, rozegrane w dniach 10-11 czerwca na jeziorze Siecino, zgromadziły na starcie 111 łódek, w klasach OPT gr. A i B,  ISA 407, i Europa oraz młodych żeglarzy z 17 klubów.

Równocześnie były to także Mistrzostwa Okręgu Województwa Zachodniopomorskiego w tych klasach, oraz Wojewódzka Olimpiada Młodzieży. Gospodarzem regat był UKS „Szkwał” Złocieniec, z prezesem Anną Kamińską, sędzią głównym Roman Gryglewski, a o puchary i mistrzowskie punkty walczyli zawodnicy z klubów ZOZŻ – ze Złocieńca, Szczecina, Goleniowa, Wolina, Świnoujścia, Szczecinka, Mirosławca i Myśliborza, a z krajowych z Poznania, Koszalina i Charzykowych…

Wszystko dopisało – organizatorzy, pogoda i humory oraz liczni sponsorzy (w tym m.in. ZOZŻ), dzięki którym była dluuuga „ława” pucharów i nagród, nie tylko dla zwycięzców w poszczególnych klasach – chłopców i dziewcząt, ale też m.in. dla najmłodszych zawodników, dla „najdalszych” ekip (spoza Okręgu), dla trenerów, itp.

Wręczali je przedstawiciele władz Złocieńca, PSKO i ZOZŻ. Wśród najbardziej utytułowanych zawodników była m.in. zdobywczyni „największych” pucharów Adriana Miller z UKS „Keja” Świnoujście (ISA 407). Spore emocje budziło końcowe losowanie wśród zawodników dwóch rowerów turystycznych – tu szczęście dopisało Marcinowi z Koszalina i Michałowi ze Złocienia.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Błękitna szkoła