< Powrót
22
czerwca 2022
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Żegluga Szczecińska
Żagle

Żagle 2022: Żeglarski Szczecin zaprasza

19-21 sierpnia – tę datę należy już dzisiaj wpisać w kalendarz wakacyjnych wydarzeń. Szczecińskie Żagle powracają! Trzydniowe wydarzenie, które łączy w sobie tradycje żeglarskie, duże wydarzenia plenerowe, regaty, koncerty i dobrą kuchnię ponownie zawita na szczecińskich nabrzeżach.

Od 19 do 21 sierpnia dwa brzegi Odry wypełnią się żaglowcami oraz atrakcjami dla każdego. Ma być żeglarsko, kolorowo, muzycznie i wesoło.

Żagle i to dosłownie

U stóp Wałów Chrobrego zacumują jednostki, które przypłyną do Szczecina z gościnną wizytą. Organizatorzy spodziewają się kilkudziesięciu, w tym perełek, których do tej pory nie było w stolicy Pomorza Zachodniego. Las żagli będzie można podziwiać także na Łasztowni. North East Marina zostanie wypełniona po brzegi. Podobnie jak w poprzednich latach do Szczecina wpłyną także okręty wojskowe oraz jednostki portowe Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Atrakcji po brzegi

Żagle to także ogromne familijne święto, którego bogaty program zachęca do wyjścia z domu i udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Po dwóch stronach Odry pojawią się strefy aktywności, animacje oraz muzyczne sceny.

Będzie można odwiedzić  Strefę Dziecięcą, Jarmark pod Żaglami, Food Port, Craft Beer Zone, wesołe miasteczka, stoiska partnerów i sponsorów, na których nie będzie brakowało atrakcji, Wyspę Grodzką oraz wiele innych miejsc, które będą rozlokowane na Łasztowni, Placu Adama Mickiewicza, Wałach Chrobrego oraz ulicach Komandorskiej i Admiralskiej. Dla usprawnienia komunikacji brzegi Odry zostaną połączone mostem pontonowym. Wzorem ubiegłego roku ulica Jana z Kolna zostanie otwarta i ruch będzie odbywał się na niej bez większych utrudnień, jedynie z miejscowymi ograniczeniami.

Muzyczne święto

Żagle to także wielkie muzyczne święto. Muzyka wybrzmi na kilku scenach. Zarówno na scenie szantowej zlokalizowanej na tarasie widokowym Wałów Chrobrego, Wyspie Grodzkiej, na placu Solidarności, w Amfiteatrze, a także na głównej scenie, która pojawi się na Łasztowni w pobliżu zejścia z mostu pontonowego.

W piątek dla szczecińskiej publiczności zaśpiewa Patrycja Markowska wraz ze swoim zespołem, a w niedzielę gwiazdą wieczoru będzie Grzegorz Hyży. Koncerty będą darmowe i dostępne dla każdego. Na pozostałych scenach wybrzmią szanty oraz V Festiwal Orkiestr Dętych Szczecin 2022 o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin.

Najnowsze informacje dotyczące wydarzenia, komunikacji, przygotowań itp. na www.zagle.szczecin.eu oraz w wydarzeniu na Facebooku – Żagle 2022 – Żeglarski Szczecin Zaprasza!

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ