< Powrót
2
lipca 2016
Tekst:
dol
Zdjęcie:
mat. organizatora

Zakończenie i podsumowanie Gdynia Doublehanded Yachtrace

Wyjazd na sierpniowe regaty Copa del Rey na Majorce to główna nagroda I edycji Gdynia Doublehanded Yachtrace. Ponadto do zdobycia był Puchar Komandora YKP Gdynia. Uroczyste zakończenie imprezy, połączone z wręczeniem trofeów odbyło się 1 lipca na gdyńskim Skwerze Kościuszki.

Pierwsze miejsce w wyścigu na trasie Gdynia-Venstpils-Gdynia w klasie ORC Club zdobyła załoga jachtu „Dexxter” (niezrzeszeni). Nagrody, w tym statuetka ufundowana przez organizatora regat, firmę START-UP, powędrowały w ręce Witolda Nabożnego i Roberta Gwóździa. Wyjazd na regaty Cope del Rey ufundowała Fundacja „Regaty Morskie”

Drugie miejsce przypadło załodze jachtu „Hadron” (Starostwo Powiatowe w Policach). Piotr Parzy i Paweł Blachura otrzymali statuetkę ufundowaną przez organizatora oraz roczną prenumeratę miesięcznika „Żagle”.

Na trzecim miejscu uplasowała się załoga jachtu „Atlantic Puffin” (Jacht Klub Kamień Pomorski) z Szymonem Kuczyńskim i Jackiem Daszkiewiczem. Nagrodami była statuetka organizatora oraz wejściówki do Akwarium Gdyńskiego.

W klasie Open zwyciężyła załoga jachtu „Vihuela” (CSW Opty Ustka), która jako pierwsza z całej stawki ukończyła regaty. Tu nagrodami były statuetka ufundowana przez firmę START-UP i pneumatyczne kamizelki ratunkowe CREWSAVER dla załogi, ufundowane przez firmę Makanu.

Kolejne dwa miejsce zajęły załogi jachtów „Trochus IV” (niezrzeszeni) oraz „Arao 884”. Nagrodami były statuetki, prenumerata „Żagli” i wejściówki do Akwarium Gdyńskiego”.

Nagrodę specjalną dla załogi żeńskiej – statuetkę organizatora i PLB dla załogi, ufundowane przez firmę (Yachts & Yachting) – wręczono teamowi jachtu „Vector Baltica I”, czyli Honoracie Wąsowicz i Marii Kurant. Ponadto, za determinację (w dwa dni przygotowały do regat jednostkę czarterową i wygrały z jednostką tego samego typu) – załoga „Vector Baltica I” otrzymała roler genakrea SPINEX 1.1 marki Profurl, ufundowany przez firmy Majer na fali i START-UP.  

– Jestem bardzo zadowolony z tego, że impreza się odbyła – powiedział Paweł Wilkowski, pomysłodawca regat. – Były to pierwsze takie regaty i pierwsze dla mnie jako organizatora. Nie miałem wcześniej doświadczenia w organizowaniu tego rodzaju przedsięwzięć. Cieszę się, że to, co zaplanowałem powiodło się. To była moja koncepcja, autorski projekt i moje marzenie. I to wypaliło. Mam nadzieję, że uczestnicy regat też są zadowoleni, bo to jest najważniejsze. Nie ścigamy się dla pieniędzy, a dla zabawy, adrenaliny i przygody.

Kolejna edycja Gdynia Doublehanded Yachtrace planowana jest za rok. Przy organizacji tegorocznej, pierwszej edycji pomogli m.in.: Fundacja Rozwoju Polskiego Żeglarstwa Regatowego – Regaty Morskie, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Majer na fali, Narwal, Makanu, Eljacht.

Wśród patronów medialnych imprezy znalazł się portal Żeglarski.info, a wsparcia udzielił też Pomorski Związek Żeglarski.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ