< Powrót
14
listopada 2016
Tekst:
Bartosz Bartnicki
Zdjęcie:
Magdalena Radzka

Zakończenie sezonu Klubu Port Mechelinki oraz Elite Sails Academy

W sobotę 12 listopada młodzi żeglarze z Mechelinek zakończyli sezon 2016.  Obozy, półkolonie, regaty, festyn żeglarski i wiele, wiele innych, łącznie przyciągnęło około 400 dzieci i dorosłych.

– To był naprawdę ciężki i pełen wyzwań sezon – mówi Magda Radzka, trener ESA. – Kończymy chyba jako jedni z ostatnich w Polsce i czujemy, że wykorzystaliśmy go tak bardzo jak tylko się dało.

Przez cały rok regularnie na zajęcia uczęszczało około 40 dzieci. Jedni stawiali pierwsze kroki, inni szlifowali umiejętności nabyte w poprzednich latach, a kolejni, jak np. Kuba Stachowski zdobywali medale mistrzostw Polski w klasach morskich. Wszyscy otrzymali pamiątkowe statuetki, a Ci, których praca w szczególności wymagała wyróżnienia – medale.

Klub Port Mechelinki po raz kolejny prowadził program edukacji morskiej dzieci i młodzieży w Mechelinkach, dzięki któremu dzieci z okolicy w trakcie wakacji mogły bezpłatnie uczyć się żeglarstwa. Stowarzyszenie Port Mechelinki, Elite Sails Academy oraz Szkoła Podstawowa im. Piotra Dunina z Mostów wspólnym wysiłkiem utworzyły klasę żeglarską wśród dzieci pierwszej klasy, do której uczęszcza około 20 młodych adeptów żeglarstwa.

Następny sezon zapowiada się jeszcze bardziej pracowicie i ekscytująco, a prace nad nim zaczynają się już od przyszłej soboty basenem i zajęciami w terenie.

To wszystko nie byłoby jednak możliwe gdyby nie wsparcie i pomoc: Rodziców ESA, Gminy Kosakowo, pana Rysia, rybaka z Mechelinek, sołtysa Mechelinek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mostach Anny Szymborskiej  oraz wielu innych…

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ