sierpnia 2016
jsz
Fb/Laser Worlds 2016

Zakończyły się mistrzostwa świata Laser U21

11 miejsce Dawida Kani i 18 Jakuba Rodziewicza to najlepsze rezultaty Polaków na zakończonych we wtorek 16 sierpnia Mistrzostwach Świata Młodzieży w klasie Laser Standard i Laser Radial w Kilonii.

Dawid Kania (ŻLKS Poznań) w pierwszych startach mistrzostw prezentował się dobrze, niestety dwa ostatnie wyścigi rundy kwalifikacyjnej zakończył na miejscach 43 i 73. W rundzie finałowej wielkopolski żeglarz szczęśliwie znów popłynął dobrze (12 i 5 miejsce), dzięki czemu zajął 11 pozycję. Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin) z kolei lepiej sobie radził podczas kwalifikacji, niestety w rundzie finałowej dwukrotnie plasował się w czwartej dziesiątce. Dało mu to ostatecznie 18 miejsce w klasyfikacji generalnej i 6 grupie poniżej lat 19.

Dalsze miejsca w klasyfikacji zajęli Paweł Nowicki (Toruński Klub Żeglarski) – 106, Wojciech Lipke (SEJK Pogoń Szczecin) – 108 i Jan Stremlau (Toruński Klub Żeglarski) – 144. Mimo wstępnego zgłoszenia w mistrzostwach nie wystąpiła Wiktoria Walter (UKŻ Wiking Toruń).

Mistrzynią świata poniżej lat 21 w klasie Laser Radial została Finka Monika Mikkola, a mistrzem świata poniżej lat 21 w klasie Laser Standard Jonatan Vadnai z Węgier.

Pełne wyniki regat dostępne są na stronie mistrzostw.