< Powrót
27
września 2020
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Cezary Spigarski/OficynaMorska.pl
2020
Paweł Wilkowski na jachcie „Vataha 2”.

Załoga „Arietis” wygrywa CoolDown DOUBLE 2020

Znamy już zwycięzców tegorocznej edycji regat CoolDown DOUBLE, rozgrywanych w ramach Off-Short Racing 2020. We wrześniowej rywalizacji najlepsi okazali się Łukasz Wasielewski i Tomasz Kulas na jachcie „Arietis”.

Drugą lokatę wywalczyli Andrzej Różycki i Marcin Dejewski na jachcie „Happy Hour”, a trzecią Andrzej Zieliński i Mirosław Zemke płynący na jachcie „Quanta”. Pozostałe dwa miejsca zajęli kolejno Paweł Wilkowski i Zbigniew Zarobkiewicz na jachcie „Vataha 2” oraz Piotr Sołkowicz i Robert Wilkowski ścigający się na jachcie „Double Scotch”.

– To nie były łatwe regaty – mówi organizator wyścigu Paweł Wilkowski. – Początkowo trochę wiało, ale pogoda była plażowa. Potem zrobiło się mniej przyjemnie, zaczęło mocniej przywiewać, pojawiła się  większa fala. W tych regatach zdarza się nam skracać wyścig z powodu słabego wiatru, a tym razem nie trzeba było trasy skracać. Wszyscy, nawet na najwolniejszych jachtach, wrócili do portu na czas. Niestety, w tym roku było nas trochę mało, ale ten sezon w ogóle jest trudny. Na szczęście, wszystko wskazuje na to, że uda się przeprowadzić wszystkie dziewięć wyścigów zaplanowanych w całym cyklu Off-Short Racing 2020.

Ostatnie regaty – DeepFreeze, odbędą się za trzy tygodnie, a termin uroczystej gali podsumowujący tegoroczne regaty załóg dwuosobowych, przewidziano na 14 listopada.

Organizatorami Off-Short Racing 2020 są Start-Up Paweł Wilkowski i Pomorski Związek Żeglarski. Patronat honorowy sprawują marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Portal Żeglarski jest patronem medialnym cyklu.

Aktualna klasyfikacja Off-Short Racing 2020

PODZIEL SIĘ OPINIĄ