< Powrót
11
czerwca 2018
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Ocean Challenge Yacht Club
Giraglia Rolex Cup - załoga OCYC podczas startu do regat Sydney Hobart 2017
Załoga podczas startu do regat Sydney Hobart 2017.

Załoga Tarnackiego na prowadzeniu w Giraglia Rolex Cup

Przemysław Tarnacki wraz z załogą Ocean Challenge Yacht Club prowadzi w klasie ORC 0 w regatach Giraglia Rolex Cup, które rozpoczęły się wczoraj, 10 czerwca w St. Tropez.

Dwudziestoosobowa załoga pod polską banderą żegluje w 66. edycji tych najstarszych regat morskich na Morzu Śródziemnym na zaawansowanym technologicznie 60 stopowym jachcie „Phoenix”.

Do ostatecznej klasyfikacji liczone będą wyniki trzech dni wyścigów taktycznych wokół St. Tropez (10-12 czerwca) oraz wyścig nawigacyjny na dystansie 243 mil morskich – słynna La Giraglia – z metą w Genui (13-15 czerwca). Wcześniej polska załoga odbyła dwa dni treningowe na Zatoce St. Tropez.

– Po pierwszym dniu jestem bardzo zadowolony z mojej załogi, która daje z siebie wszystko i dla której start na tak trudnym jachcie to niewątpliwe wyzwanie – cieszy się skipper polskiej załogi, wielokrotny mistrz świata Przemysław Tarnacki. – To już nasz szósty start w tych wspaniałych regatach, które na stałe wpisały się do kalendarza naszego klubu. Prognozy pogody są korzystne, czeka nas bardzo dużo pracy i solidny żeglarski tydzień.

Druga polska załoga – ekipa TP52 Artura Sikorskiego – startująca w klasie ORC A, zajmuje jedenaste miejsce.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ