< Powrót
19
maja 2021
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Yacht Club Rewa
Akademickich Mistrzostwach Pomorza

Załoga UMG wygrywa w Akademickich Mistrzostwach Pomorza

Już po raz siódmy załogi pomorskich uczelni przybyły do Rewy, by zmierzyć się w Akademickich Mistrzostwach Pomorza w Żeglarstwie, zorganizowanych przez AZS Gdańsk i Yacht Club Rewa.

W sobotę 15 maja na starcie stanęło 11 załóg. Reprezentowały: Politechnikę Gdańską, Uniwersytet Morski w Gdyni, Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni, Uniwersytet Gdański i Gdański Uniwersytet Medyczny. Wśród uczestników znaleźli się m.in. trener ds. młodzieży i juniorów PZŻ Zbigniew Czubek oraz prodziekan Wydziału Kultury Fizycznej AWFiS prof. Wojciech Ratkowski.

Pomimo deszczowej pogody i słabego wiatru (do 6 węzłów) udało się rozegrać trzy wyścigi. Załogi żeglowały zgodnie z zasadą fair play, jednak dwie sytuacje sporne wymagały dyskusji i rozstrzygnięcia przez sędziów.

Ostatecznie w klasyfikacji indywidualnej najlepsza okazała się załoga z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni: Jędrzej Charłampowicz, Bartosz Sadowski, Maciej Liszka.  Druga była załoga Politechniki Gdańskiej: Marcin Styborski, Tomasz Klimczuk, Szymon Królak. I trzecia – reprezentacja Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu: Zbigniew Czubek, Justyna Bolek, Krzysiek Fostiak, Marcin Winiszewski.

W klasyfikacji zespołowej Politechnika Gdańska wyprzedziła Uniwersytet Morski w Gdyni i Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

Wyniki

Regaty były pewnego rodzaju sparingiem pomorskich załóg przed Akademickimi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w dniach 24-27 maja w Wilkasach.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ