< Powrót
21
września 2021
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
mat. prasowe

Załoga Jacka Ludwiczaka mistrzem Polski seniorów 60+

W dniach 17 – 19 września w Oczach Mazur – MCŻiTW Giżycko  rozegrano kolejne regaty dla seniorów: VIII Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+. Średni wiek startujących zawodników wyniósł około 70 lat. Najstarszy sternik jachtu miał prawie 94 lata.

Głównym organizatorem regat była Mazurska Szkoła Żeglarstwa. Prognozy pogody nie były dobre i niestety się sprawdziły. Wystartowały 22 załogi.

W piątek 17 września, który był dniem treningowym pogoda była dobra. Nie padało i był wiatr. W sobotę 18 wrzenia było bardzo zimno, od rana padało i tak było bez przerwy do końca dnia. Na szczęście był wiatr około 3 B i dzięki temu rozegrano 3 wyścigi do obiadu i kolejne 3 wyścigi od obiadu do kolacji. Oprócz jachtów biorących udział w regatach na Kisajnie nie było innych jachtów.

Po sześciu wyścigach prowadziła załoga Jacka Ludwiczaka, który miał 20 punktów przed Ryszardem Kwiatkowskim (28 punktów). Kolejne miejsca zajmowali (wraz z załogami) Bogdan Kalwasiński (34 pkt.), Wojciech Juraszek (35 pkt.) i Czesław Perlicki (36 pkt.) Zapowiadała się zacięta walka o miejsca na podium w ostatnim dniu regat.

W niedzielę nie padało i był wiatr około 4 B. Ponieważ pojawiły się również silniejsze szkwały zapadła decyzja o zarefowaniu żagli. Rozegrano ostatnie 3 wyścigi. Dwa z nich wygrał Ludwiczak i, raz był trzeci. Zdecydowanie poniżej oczekiwał żeglował Perlicki, który jak się okazało miał poprzedniej nocy kłopoty żołądkowe.

Zwycięzcy regat otrzymali medale, puchary i dyplomy. Każdy z zawodników otrzymał nagrodę rzeczową w postaci książek encyklopedycznych.

Patronat nad regatami objął Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a mistrzostwa były współfinansowane przez ten urząd. Sędzią głównym regat był Andrzej Szocik.

Organizatorzy zaprosili zawodników za rok na IX Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+.

Wyniki:

  1. Jacek Ludwiczak, Jerzy Filipowicz, Bolesław Kurkowski  (11 pkt.)
  2. Ryszard Kwiatkowski, Andrzej Cyranowicz, Romuald Skrzypek  (18 pkt.)
  3. Mieczysław Korzeniowski, Antoni Szytniewski, Andrzej Zajączkowski  (29 pkt.)
  4. Wojciech Juraszek, Grażyna Borys, Marek Borys  (35 pkt.)
  5. Bogdan Kalwasiński, Andrzej Bąkalski, Edmund Zaleski  (37 pkt.)
  6. Czesław Perlicki, Florian Fabrycy, Danuta Remiszewska  (41 pkt.)
  7. Wiesław Wołowski, Krzysztof  Brzezicki, Mirosław Bondar  (41 pkt.)
  8. Henryk Zapała, Andrzej Blacha, Dorota Subocz  (43 pkt.)
  9. Arkadiusz Chomicki, Dariusz Knitter, Kazimierz Kulik  (54 pkt.)
  10. Jerzy Uzarowicz, Krzysztof Pawlik, Marek Malinkiewicz  (59 pkt.)
Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ