< Powrót
11
lipca 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Rafał Kranciszewski
Cadet

Załogi klasy Cadet walczyły o medale mistrzostw Polski

Blisko 50 załóg wzięło udział w dwóch imprezach w klasie Cadet – Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych oraz Mistrzostwach Polski w Sprincie – które odbyły się w dniach 5-9 lipca w Pucku.

Pięć emocjonujących, regatowych dni za młodymi zawodnikami klasy Cadet. W zeszłym tygodniu – od środy do niedzieli – trwały zmagania na Zatoce Puckiej, w których brała udział blisko setka zawodników z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło też żeglarzy z Pomorza – członków pomorskiej kadry wojewódzkiej juniorów młodszych.

– Pogoda niestety nie dopisała – mówi Rafał Kranciszewski, trener Cadetów w Żeglarskim Uczniowskim Klubu Sportowym Stężyca. – Byliśmy w Pucku na obozie przez cały tydzień i cały czas wiało, a na samych mistrzostwach był słaby wiatr. Moim podopiecznym poszło nieźle, choć zawsze może być lepiej. Ale plan minimum został zrealizowany.

Najpierw, w dniach 5-7 lipca, odbyły się mistrzostwa Polski juniorów młodszych. W grupie kobiet dwa pierwsze miejsca zajęły załogi z Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Pisz – Anastazja Pastuszka i Joanna Kłok oraz Zuzanna Grusznis i Zofia Sienkiewicz. Trzecia lokata przypadła Idze Dębeckiej Strzyżewskiej i Poli Sołdan (MKS Dwójka Warszawa), a czwarta Amelii Leszczyńskiej i Ninie Gulajew (MKŻ Mikołajki). Piąte były zaś zawodniczki UKS Wodniacy Garczyn – Agata Marcinkowska i Marika Goliwąs. Kolejna pomorska załoga – Julia Czapiewska i Marta Stępień z ŻUKS Stężyca – zajęła dziewiąte miejsce.

Cadet

Fot. Rafał Kranciszewski

Wśród chłopców pierwsze miejsce zajęli Franciszek Massalski i Wojciech Szaryński (MKS Dwójka Warszawa), drugie Sebastian Czerwiński i Mateusz Dudziński (UKS Żeglarz Wrocław), a trzecie Zdzisław Bulik i Tomasz Ruba (MKS Dwójka Warszawa). Spośród pomorskich załóg ósmą lokatę wywalczyli Jakub Klasa i Gracjan Chabowski, a dziesiątą Filip Nowak i Wiktoria Krauza (obie z ŻUKS Stężyca).

Następnie w weekend 8-9 lipca zorganizowano mistrzostwa Polski w sprincie, w którym wzięło udział dziesięć najlepszych załóg klasy Cadet. Na podium stanęli Franciszek Massalski i Wojciech Szaryński, Sebastian Czerwiński i Mateusz Dudziński oraz Marcel Kowalewski i Tomasz Kowalewski (UKŻ Grot Suwałki). Filip Nowak i Wiktoria Krauza zajęli siódme, a Jakub Klasa i Jan Cimiengo (wszyscy ŻUKS Stężyca) dziesiąte miejsce.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
1
+1
3
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ