< Powrót
12
czerwca 2018
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Dariusz Olejniczak
rejsy

Zapraszamy na bezpłatne rejsy po Zatoce Gdańskiej!

Podobnie jak w ostatnich kilku latach, u progu zbliżających się wakacji, Pomorski Związek Żeglarski zaprasza do udziału w bezpłatnych rejsach po Zatoce Gdańskiej. Będą się one odbywały na pokładzie jachtu „Baltic Star”, w ramach dorocznego Święta Morza i prowadzonego przez PoZŻ projektu „Pomorze na Morze”.

Jacht będzie pływał przez trzy dni, od piątku 22 czerwca do niedzieli 24 czerwca, a rejsy będą się rozpoczynały o godzinach: 8, 10.20, 12.40 i 15. Na pokładzie zmieszczą się jednorazowo 22 osoby, a każdy rejs trwać będzie ok. dwie godziny. Uczestnicy otrzymają na koniec specjalne certyfikaty.

Oferta skierowana jest do wszystkich chętnych. Oczywiście należy pamiętać, że na pokład jachtu nie może wejść więcej osób, niż pozwalają na to przepisy. Żeby wypłynąć w morze z załogą „Baltic Star” wystarczy w godz. 8-15.45, od poniedziałku do piątku, zadzwonić pod nr tel. 695-111-180. Zapraszamy, dzwońcie już teraz!

Zgłoszenie i udział w rejsie oznacza zgodę na udzielenie danych (np. numer telefonu) w celach kontaktowych oraz publikację wizerunku w informacjach dotyczących programu „Pomorze na Morze”. Dysponujemy łącznie 264 miejscami na jachcie w ciągu trzech dni trwania akcji. Zapisy przyjmować będziemy do wyczerpania miejsc. Zgłoszenia rejestrujemy zgodnie z kolejnością ich napływania. Informację o wyczerpaniu miejsc zamieścimy na portalu Żeglarski.info.

Święto Morza w Gdyni odbędzie się już po raz szósty. PoZŻ jest jednym z jego organizatorów.

„Baltic Star” to jeden z najstarszych polskich, drewnianych oldtimerów. Zbudowany w Darłowie, w 1947 r., z drewna dębowego, jako kuter rybacki, po kilkukrotnych zmianach armatorów i portów macierzystych, ostatecznie został wycofany z połowów pod koniec lat 70., w związku z wymianą polskiej floty rybackiej na jednostki stalowe. W latach 80., poddany drobnym zmianom, rozpoczął jako „Makler” pływanie rekreacyjne. W roku 1997 został gruntownie przebudowany i od tej pory jako „Baltic Star” pływa po Morzu Bałtyckim i Północnym, uczestnicząc m.in. w zlotach żaglowców i oldtimerów. Od listopada 2014 stacjonuje w Gdańsku, cały czas poddawany jest zabiegom konserwatorskim. Podczas ostatniej zimy otrzymał nowy maszt i olinowanie stałe.

AKTUALIZACJA
Lista uczestników „Pomorza na Morze” została zamknięta. W ciągu zaledwie pięciu godzin 264 miejsca zostały zajęte. Na liście rezerwowej jest 40 osób.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ