< Powrót
19
lipca 2018
Tekst:
Maciej Frąckiewicz
Ilustracja:
mat. prasowe
PolSailing

Zaproszenie na pokład edukacyjnego programu PolSailing 2018

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej – PolSailing jest jego szóstą odsłoną. W planach jest dotarcie do ok. 21 000 uczestników na terenie 10 województw i 16 miast.

Na realizację Programu składają się cztery podstawowe elementy:
• program edukacji żeglarskiej – zajęć sportowych dla najmłodszych;
• działania edukacyjno-promocyjne w szkołach oraz dystrybucja książek „ABC Optimista” i „ABC Windsurfingu”;
• szkolenie kadry (koordynatorów, trenerów, instruktorów, animatorów);
• dystrybucja sprzętu żeglarskiego i materiałów dydaktycznych.

– PolSailing to projekt realizowany w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki – Sport Wszystkich Dzieci, adresowany do polskich związków sportowych, mający na celu upowszechnianie aktywności ruchowej wśród dzieci – mówi Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego. – PolSailing to nie tylko katalizator promocji i upowszechniania żeglarstwa, ale również narzędzie do realizacji celów i misji, do której powołany jest Polski Związek Żeglarski oraz jego stowarzyszeni członkowie. W tym roku otwieramy kolejne ośrodki bezpłatnej edukacji żeglarskiej, zbliżając się tym samym do założeń, które postawiliśmy sobie przed laty i które konsekwentnie realizujemy.

Program edukacji żeglarskiej nie skupia się tylko na nauce podstaw żeglarstwa, ale również na przekazywaniu wiedzy i umiejętności dotyczących zasad bezpieczeństwa nad wodą, zdrowego stylu życia oraz odpowiedzialnej postawy wobec środowiska naturalnego.

Bezpośrednimi odbiorcami tej części programu są uczniowie szkół podstawowych. Jest realizowany w czternastu ośrodkach w klasie Optimist (Bolesławiec, Częstochowa, Gdańsk, Giżycko, Kalisz, Kielce, Lublin, Olsztyn, Pszczyna, Tarnobrzeg, Toruń, Ustka, Warszawa, Wrocław) oraz pięciu w windsurfingu (Sopot, Gdańsk, Poznań, Kalisz, Warszawa). W każdym z ośrodków w zajęciach bierze udział 100 dzieci w klasie Optimist (dziewczęta i chłopcy w wieku 7-10 lat) i 100 w windsurfingu (9-12 lat).

Tylko w tym roku przybyło aż 10 nowych ośrodków, z czego 4 zastąpiły lokalizacje znane z edycji ubiegłych.W 2018 roku zajęcia żeglarskie trwają od 30 lipca do 30 października, a rozpoczęcie szkolenia w danym ośrodku wynika z harmonogramu.

– Program PolSailing 2018 to oferta skierowana do dzieci oraz pośrednio dla rodziców dostrzegających wartość edukacyjną i wychowawczą szkolenia żeglarskiego – zachęca Maciej Szafran, koordynator programu. – Dla dzieci to początek wspaniałej przygody, którą mam nadzieję, zechcą później kontynuować. Rodzice i dzieci – żeglarstwo ma Wam bardzo dużo do zaoferowania, to aktywność, która wszechstronnie rozwija, bawi i uczy, a podejmowana w sposób bezpieczny przeradza się w pasję na całe życie. Zapraszamy na pokład programu PolSailing 2018!

Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej – PolSailing jest realizowanym przez Polski Związek Żeglarski, we współpracy z okręgowymi związkami żeglarskimi i klubami oraz przy udziale środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej informacji na stronie programu, stronie PZŻ, oraz na Facebooku.

 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ