< Powrót
11
czerwca 2018
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Franciszek Długajczyk
Unity Line

Zaproszenie na XVIII Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenko

XVIII Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenko odbędą się w dniach 4-5 sierpnia na wodach Bałtyku w pobliżu Dziwnowa. Rywalizacja zaliczana jest do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego.

Odbędą się wyścigi: długi i dwa krótkie, w grupach ORC, KWR, Open, żeglarze samotni, oldtimery, a od tego roku również załogi dwuosobowe.  Organizatorzy zaplanowali trzynaście grup startowych. Szczegółową instrukcję żeglugi opracuje sędzia główny Tomasz Sawukinas i ogłosi bezpośrednio przed regatami. Od tego roku będzie obowiązek posiadania polisy OC z kwotą ubezpieczenia minimum 1 500 000 euro.

Start nastąpi  4 sierpnia o godz. 8 w Marinie Dziwnów przed mostem, a zakończenie dzień później o 16 w Marinie Dziwnów. Postój jachtów – możliwy przed i za mostem – będzie bezpłatny.

Zawiadomienie

Zgłoszenie do regat pdf   doc

Organizatorzy zapewniają, że dane których aktualnie nie znamy, np. personalia załogi, można uzupełnić  później. Listy zgłoszeń zostaną zamknięte 1 lipca. O przyjęciu spóźnionej jednostki decyduje organizator. Wzrasta wówczas wpisowe.  Po 1 sierpnia zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Nad bezpieczeństwem regat będzie czuwała załoga statku szkolno – badawczego Akademii Morskiej w Szczecinie „Nawigator XXI”, obecnego w regatach od ich początku w roku 2001.

Strona regat

Dziwnów to miejsce przyjazne żeglarstwu. W ostatnich latach dobywają się tam cykle międzynarodowych regat, głównie w klasach Laser i Optymist. W tym roku kalendarz imprez sportowych w Dziwnowie obejmuje Puchar Europy w Laserach w dniach 11-12 sierpnia, a w dniach 16-18 sierpnia tradycyjny XVII Festiwal Gwiazd Sportu.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ