< Powrót
27
lutego 2020
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
YKP Gdynia
Mistrzostwa Okręgu

Zarząd PoZŻ podjął decyzję dotyczącą kadr młodzieżowych

24 lutego Zarząd Pomorskiego Związku Żeglarskiego zatwierdził składy pomorskich kadr wojewódzkich w kategoriach wiekowych młodzików, juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców.

W porównaniu z rokiem ubiegłym Pomorska Federacja Sportu zwiększyła limit miejsc dla żeglarzy w Kadrze Wojewódzkiej Młodzików z 20 do 26, i w Kadrze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych z 10 do 15.

– Decyzją Polskiego Związku Żeglarskiego po ośmiu latach wróciliśmy do szkolenia wojewódzkiego w kategoriach juniorów i młodzieżowców – mówi Filip Lipski, trener koordynator PoZŻ. – Tutaj otrzymaliśmy po 8 miejsc w obu kategoriach wiekowych.

29 stycznia b. r. odbyło się zebranie organizacyjne trenerów województwa pomorskiego. Tam zostały przedstawione i uzgodnione zasady powoływania kadr, zmiany regulaminowe w stosunku do roku ubiegłego. Podstawą do opracowania kryteriów powoływania zawodników do kadr była Decyzja nr 2 Ministra Sportu z 8 stycznia tego roku.

Na spotkaniu uzgodnione zostały również terminy Mistrzostw Pomorza w tegorocznym sezonie. Środki na wsparcie szkolenia żeglarzy w kategoriach młodzieżowych są przekazywane przez Ministerstwo Sportu i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Wśród klubów, którym przyznano licencje na organizowanie  Mistrzostw Pomorza jest UKŻ Lamelka Kartuzy, organizator mistrzowskich regat w klasie Cadet.

– Bardzo się cieszymy z wyzwania, jakie przed nami stoi – mówi komandor Lamelki Hanna Kajeta. – Jesteśmy klubem, którego głównym zadaniem jest upowszechnianie żeglarstwa i możliwość organizacji mistrzostw z pewnością stwarza możliwość przysłużenia się rozwojowi żeglarstwa sportowego na Pomorzu.

Pomorska Kadra Wojewódzka

Decyzja o przyznaniu organizacji Mistrzostw Pomorza 2020

Regulamin Powoływania Kadry Wojewódzkiej

PODZIEL SIĘ OPINIĄ