< Powrót
26
czerwca 2015
Tekst:
CWM
Zdjęcie:
Ilona Miluszewska

„Zawisza Czarny” opuszcza Gdynię

W niedzielę 28 września, o godzinie 17 z Basenu Prezydenta w Gdyni wypływa w trzymiesięczną podróż harcerski żaglowiec Zawisza Czarny.

Rejs rozpoczną niewidomi żeglarze, którzy wyruszają w X edycji programu Zobaczyć Morze. Pokieruje nimi kpt. Aleksandra Emche.

Na dalszych etapach podróży na pokład zamustrują między innymi harcerze z Poznania, młodzi żeglarze z Grodziska Mazowieckiego, pracownicy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego z Kielc, oraz młodzież w ramach otwartych rejsów Vikingów, odbywanych po fiordach Norwegii.

Żaglowiec odwiedzi Oslo, Kopenhagę, Stavanger, Bergen, Wyspy Szetlandzkie, Edynburg, Dejfzil, Amsterdam, Londyn, Helgoland, Cuxhaven, Lubekę, Rostock.

Będzie obecny na dwóch dużych imprezach kulturalnych: Zlocie Chórów w Dejfzil (Holandia) oraz festiwalu w Edynburgu (Szkocja). Załogą „Zawiszy Czarnego” będą wówczas chórzyści Męskiego Chóru Szantowego „Zawisza Czarny”, którzy oprócz tego że pięknie śpiewają, naprawdę żeglują na „Zawiszy”.

Życzymy stopy wody pod kilem i zawsze pomyślnych wiatrów, a mieszkańców Gdyni i turystów zapraszamy do pożegnania „Zawiszy Czarnego”.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ