< Powrót
21
listopada 2018
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
jachtfilm.pl
JachtFilm
Kadr z filmu „Bezwzględny”.

Zbliża się 8 Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm

Już niedługo kolejna edycja najciekawszego wydarzenia filmowego dla miłośników żagli, wody, przygody i dobrych filmów. Projekcje w ramach JachtFilmu odbywać się będą 1-2 grudnia w warszawskim Kinie Luna.

Założeniem festiwalu  od samego początku jest pokazywanie najlepszych filmów z całego świata o tematyce marynistycznej. Motywem przewodnim jest żeglarstwo i jego olbrzymia różnorodność. Organizatorzy starają się pokazywać wyjątkowe historie, w których morze i wiatr są istotnym elementem opowieści.

Kadr z filmu „Wokół Hornu na pokładzie Wander Bird”.

Są prawdziwi bohaterowie i prawdziwe zdarzenia. Emocje które towarzyszą bohaterom są uniwersalne. To filmy o spełnianiu marzeń,  pokonywaniu codziennych przeszkód i własnych słabości, dojrzewaniu czy woli walki i przetrwania dla ocalenia zdrowia i życia.

Program każdej imprezy jest bardzo zróżnicowany. Tak będzie i tym razem. Widzowie Kino Luna zobaczą dziesięć najlepszych filmów z całego świata. Będą obrazy o wyjątkowych postaciach światowego żeglarstwa (Alex Thomson w filmie „Bezwzględny” oraz  Robert Manry w filmie „Robert Manry na morzu”). Będą też takie pokazujące żeglarstwo jako niesamowitą przygodę i szkołę życia („Wokół Hornu na pokładzie Wander Bird”, „Żeglarze z bloków”).

Kadr z filmu „Żeglarze z bloków”.

Znajdzie się coś dla miłośników prędkiego żeglowania („Wokół Texel”)  i wieloletniego włóczęgostwa na pokładzie jachtu („Pośród fal”).

W ramach festiwalu odbędą się także projekcje filmów amatorskich z konkursu „A morze kręci mnie”. Będą nagrody dla twórców i konkursy dla widzów.

Festiwal jest jedyną imprezą w Polsce o tej tematyce oraz jedną z nielicznych na świecie. Jest również  jedyną okazją do zobaczenia większości z prezentowanych filmów. Wszystkie pokazywane są w wersji z polskimi napisami. Festiwal JachtFilm ma swoje repliki w kilku innych miastach Polski (Gdynia, Szczecin, Rybnik), które odbędą się w I kwartale 2019 roku.

Patronem honorowym Festiwalu JachtFilm jest Polski Związek Żeglarski.

Opisy wszystkich filmów dostępne są na stronie www.jachtfilm.pl.  8 edycja festiwalu JachtFilm odbędzie się w dniach 1-2 grudnia w Kinie Luna w Warszawie. Bilety są dostępne do kupienia w kasie kina i na stronie internetowej Kino Luna.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ