< Powrót
7
września 2018
Tekst:
Tomek Pardel
Zdjęcie:
Tomasz Miś
Pucharu Polski Południowej Katamaranów
Tak było w lipcu podczas VI regat PPPK – Pucharu Komandora JachtKlubu PTTK Pszczyna.

Zbliża się finał Pucharu Polski Południowej Katamaranów 2018

Ostatnie już regaty Pucharu Polski Południowej Katamaranów 2018 i tym samym finał sezonu, odbędą się w dniach 29-30 września w Wiśle Wielkiej.

Zawodnikom ścigającym się na katamaranach na południu Polski zostały już tylko jedne regaty. Ósma edycja zapowiadają się emocjonująco. Klasyfikacja generalna Pucharu Polski Południowej Katamaranów może się bowiem znacznie zmienić. Różnice punktowe na podium nie są duże. Najbardziej zacięta walka rozegra się o drugie i trzecie miejsce.

Ranking PPPK 2018

Udział zapowiedziała już latająca olimpijska Nacra 17 oraz nowinka polskiej produkcji F18 Scorpion Exploder. Zawodnicy ścigać się będą na nad Jeziorze Goczałkowickim. Starty zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia planowane są o godzinie 10.

Jakub Drobczyk, obecny lider klasyfikacji generalnej PPPK, już myśli o przyszłym sezonie: – Zdecydowanie chcę zwiększyć liczbę treningów oraz delikatnie zmodyfikować swojego kata Hobie Tiger F18. Większość regat w tym sezonie pływałem z żoną. Bardzo dobrze bawimy się razem podczas rywalizacji na wodzie. Cieszę się zawsze z dużej dawki adrenaliny podczas wyścigów i z tego, że mogę rozwijać swoje umiejętności.

Więcej informacji na stronie katamarany-poludnie.pl i na Facebooku.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ