< Powrót
23
sierpnia 2016
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Marta Dębska

Zbliża się kolejna edycja Biznes Ligi Żeglarskiej

Jesienna edycja Biznes Ligi odbędzie się w terminie 27 sierpnia – 8 października. Udział w rywalizacji regatowej zgłosiło dwanaście zespołów. W tym roku partnerem jest BMW Polska.

Już po raz drugi reprezentacje znanych firm będą ścigać się wokół mola w Sopocie na regatowych Delphia 24. W najbliższej edycji oprócz stałych bywalców ligi, pojawią się też nowe zespoły, m.in. Startup Venture GPNT, Energa, E-engineer czy PSSE.

Tegoroczna jesień pod żaglami biznesu zapowiada się wyjątkowo. Jest rekordowa biorąc pod uwagę frekwencję, w wyniku czego uczestniczące zespoły zostały podzielone na dwie grupy, a rywalizacja w każdej rundzie rozciągnięta została na dwa dni. Również finał będzie inny niż dotychczas, spotkają się w nim najlepsze zespoły obu grup, a zdobyte do tego momentu punkty nie będą się liczyły się w klasyfikacji końcowej. Dlatego też walka o zwycięstwo w całej Lidze potrwa do ostatniego wyścigu ostatnich regat.

– Tak dużą frekwencję osiągnęliśmy dzięki podjęciu współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, która stała się głównym partnerem Biznes Ligi Żeglarskiej – podkreśla Rafał Sawicki z GSC Yachting, organizator projektu. – PSSE rozpoczyna tym samym projekt Strefa Żeglarstwa, dzięki czemu ma popularyzować nasz piękny sport zarówno wśród mieszkańców, ale przede wszystkim wśród pomorskiego biznesu. 

Imprezy Biznes Ligi Żeglarskiej odbywają się co dwa tygodnie. Szczegóły projektu można znaleźć na www.gscyachting.com.

Lista startowa:

Grupa I
1. Solvay
2. Energa
3. Polpharma
4. Startup Venture GPNT
5. E-engineer
6. PSSE

Grupa II
1. Sono Idoni Sailing Syndicate
2. Sanhaus Apartments
3. Eurocast
4. D.A.D – Informer Med.
5. Atena
6. Yacht Club Sopot

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ