< Powrót
4
lutego 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Cate Brown
Mistrzostwa Europy EUROSAF

Zbliżają się mistrzostwa Europy żeglarzy z niepełnosprawnościami

W dniach 6-9 lutego, podczas regat Comunitat Valenciana Olympic Week, odbędą się mistrzostwa Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami.

Mistrzostwa Europy EUROSAF, które rozpoczną się w czwartek 6 lutego w Hiszpanii, rozegrane zostaną w dwóch klasach – 2.4 mR i Hansa 303. W formule jednoosobowej klasy Hansa 303 popłyną Piotr Cichocki, Olga Górnaś-Grudzień i Piotr Woźniak (wszyscy z AKS OSW Olsztyn). Piotr i Olga będą rywalizowali również w formule dwuosobowej tej klasy.

Nasi reprezentanci mają wielkie szanse na przywiezienie medali z tej imprezy. 12 października ubiegłego roku Piotr Cichocki zdobył złoty, a Olga srebrny medal, w formule jednoosobowej. Wspólnie wywalczyli złoto w formule dwuosobowej w mistrzostwach Europy klasy Hansa 303 w portugalskim Portimão. Tytuły mistrzowskie przywieźli Polacy również z mistrzostw Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami.

W regatach Comunitat Valenciana Olympic Week popłyną również żeglarze klas olimpijskich i przygotowawczych. W klasie Laser 4,7 wystartują Filip Olszewski i Karolina Gała (oboje KS Spójnia Warszawa), w klasie Laser Radial Marcelina Korszon, Julia Szymczak (obie MKS Dwójka Warszawa), Mateusz Balicki (UKS Żeglarz Wrocław), Weronika Folmer (KST Elektryk Grudziądz), Klara Sobczak, Laura Szulc, Maciej Panaś (wszyscy z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego), Dominika Raszka, Marcin Pietrzak, Filip Rajchert, Przemysław Machowski (wszyscy MKS Dwójka Warszawa) i Maciej Jarosz (Marina Poraj).

W Laserze Standardzie popłyną Mikołaj Silny (SEJK Pogoń Szczecin) i Michał Krasodomski (KS AZS AWFiS Gdańsk). Z kolei w klasie Europa wystartują Jakub Micewski (WKZ Wolsztyn) i Damian Sieczkowski (ŻLKS Poznań).

Zmagania w mistrzostwach Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami oraz rywalizacja klas Laser Radial i Standard odbędzie się w dniach 6-9 lutego. Lasery 4,7 będą ścigały się od 7 do 9 lutego, a klasa Europa od 14 do 16 lutego.

Strona imprezy

PODZIEL SIĘ OPINIĄ