< Powrót
31
sierpnia 2022
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:

Zbliżają się Mistrzostwa Polski klasy 505

Już w najbliższy weekend, 2-4 września, czeka nas najważniejsza impreza żeglarska klasy 505 – MINUTOR Energia Otwarte Mistrzostwa Polski w Dziwnowie. W tym roku udział zadeklarowało 25 załóg z Polski i Niemiec. Organizatorem regat jest Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 oraz Gmina Dziwnów.

Wielkimi krokami zbliża się najważniejsza impreza w kalendarzu regatowym klasy 505. Tegoroczna frekwencja zapowiada się znakomicie – aktualnie na liście startowej znajduje się 25 załóg, wśród których znajdziemy wielokrotnych medalistów oraz zawodników zaliczających się do ścisłej krajowej czołówki.

W tegorocznych mistrzostwach udział weźmie również Agnieszka Skrzypulec, wicemistrzyni olimpijska z Tokio w klasie 470, która do rywalizacji przystąpi w duecie z Holgerem Jessem – wielokrotnym mistrzem świata 505. Możemy więc liczyć na sportowe emocje na najwyższym poziomie.

Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski spodziewamy się sprzyjających warunków pogodowych, stałego wiatru pozwalającego pływać w ślizgu i braku opadów – mówi Paweł Choroba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Klasy 505. – Dodatkową motywacją dla zawodników jest fakt, że impreza jest zaliczana do rankingu MINUTOR Energia Pucharu Polski 505, jest to więc świetna okazja do wywalczenia kolejnych punktów. Udział wicemistrzyni olimpijskiej i wielokrotnego mistrza świata jednoznacznie utwierdza w przekonaniu, że tegoroczna edycja mistrzostw gwarantuje sportową rywalizację na najwyższym poziomie.

MINUTOR Energia Otwarte Mistrzostwa Polski w Dziwnowie będą trwały 3 dni. Organizatorzy zaplanowali 10 wyścigów w układzie: 4-4-2. Przed regatami zaplanowano również wspólny trening z Agnieszką Skrzypulec, dla której będzie to już trzeci występ w Mistrzostwach Polski 505.

Pierwsze wyścigi rozpoczynają się w piątek, 2 września, o godz. 11:00.

Lista uczestników

Strona wydarzenia

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ