< Powrót
12
grudnia 2016
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Christophe Launay
Julia Szmit i Hanna Dzik w Auckland będą broniły tytułu mistrzowskiego, zdobytego 3 stycznia 2016 roku w Malezji.

Żeglarscy juniorzy powalczą o mistrzostwo świata

W środę 14 grudnia w nowozelandzkim Auckland rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Juniorów. W trwającej siedem dni imprezie dla klas olimpijskich i przygotowawczych weźmie udział czternastu Polaków.

W regatach będą rywalizowali zawodnicy klas 29er, 420, Laser Radial, RS:X oraz Nacra 15. We wszystkich, oprócz katamaranów, osobno ścigać się będą kobiety i mężczyźni.

Część młodych żeglarzy brała już udział w regatach seniorskich, a Dolores Moreira Fraschini z Urugwaju, Malezyjka Nur Shazrin Mohamed Latif i Maria Erdi z Węgier (wszystkie w klasie Laser Radial) – nawet w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio. To zapowiedź wysokiego poziomu regat.

Polska będzie reprezentowana w Auckland we wszystkich klasach. W 29er zobaczymy Mikołaja Staniula i Kajetana Jabłońskiego oraz Aleksandrę Melzacką i Maję Micińką, które na mistrzostwach świata juniorów przed rokiem zajęły szóste miejsce (cała czwórka z YKP Gdynia). W 420 ścigać się będą Maciej Krusiec i Rafał Radecki (MKS Dwójka Warszawa) oraz Julia Szmit i Hanna Dzik (MBSW/UKŻR Giżycko, YKP Gdynia). Kobieca załoga w Nowej Zelandii będzie broniła tytułu mistrzowskiego zdobytego 3 stycznia 2016 roku w Malezji.

W klasie Laser Radial wystartują Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), który również nie jest debiutantem na tej impezie, i Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława), a w RS:X Michał Zych (SKŻ Ergo Hestia Sopot) oraz Lidia Sulikowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Na katamaranach Nacra 15 popłyną Tymoteusz Cierzan i Oskar Niemira (UKS Navigo Sopot).

Mistrzostwa zostaną uroczyście otwarte w czwartek 15 grudnia, a w piątek rozpoczną się wyścigi. Zakończenie odbędzie się we wtorek 20 grudnia

Szczegółowe informacje o mistrzostwach

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ