< Powrót
7
sierpnia 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Aarhus 2018

Żeglarska rozgrzewka przed mistrzostwami świata

We wtorek 8 sierpnia rozpoczną się wyścigi w ramach Tygodnia Olimpijskiego Aarhus – zawodów testowych przed Mistrzostwami Świata w Żeglarstwie, które w przyszłym roku odbędą się w tym duńskim mieście. W regatach wszystkich klas olimpijskich wystartuje piętnastu Polaków.

Przyszłoroczne Hempel Żeglarskie Mistrzostwa Świata w Aarhus wystartują 30 lipca i potrwają do 12 sierpnia 2018 roku. Do imprezy, która będzie miała status kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, zawodnicy mogą się przygotować podczas regat Tygodnia Olimpijskiego Aarhus.

W klasie 470 Polskę będą reprezentować Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczynska (SEJK Pogoń Szczecin / Chojnicki Klub Żeglarski), aktualne mistrzynie świata. Na Finnach popłyną Piotr Kula (Gdański Klub Żeglarski) i Łukasz Lesiński (YK Stal Gdynia), w Laserach Standarach Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) i Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), a w Radialu Agata Barwińska (MOS SSW Iława).

W windsurfingowej klasie RS:X w rywalizacji mężczyzn wystartują Piotr Myszka (KS AZS AWFiS Gdańsk), Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) oraz Radosław Furmański i Maciej Kluszczyński (obaj Dobrzyński Klub Żeglarski), a kobiet Maja Dziarnowska i Karolina Lipińska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), Kamila Smektała (YKP Warszawa) i Agnieszka Bilska (Gdański Klub Żeglarski).

Zmagania żeglarzy wszystkich klas olimpijskich potrwają od wtorku 8 sierpnia do weekendu 12-13 sierpnia, kiedy odbędą się wyścigi medalowe. W sobotę regaty zakończą klasy 49er i 49er FX, RS:X i Nacra 17, a dzień później Lasery, Finny i 470.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Błękitna szkoła