< Powrót
8
maja 2018
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
mat. prasowe
Puchar Burmistrza Mrągowa

Żeglarski Grand Prix Mrągowa 2018 – Puchar Burmistrza Mrągowa

5 i 6 maja na malowniczo położonym jeziorze Czos odbyły się pierwsze regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2018 – Puchar Burmistrza Mrągowa oraz Mrągowo Open Gościniec Molo Cup.

Oprócz klas klasyfikowanych w ŻGP Mrągowa (kabinowe i otwartopokładowe), dzięki współpracy z Klubem Sportowym „Baza” Mrągowo, wystartowali również zawodnicy pływający w klasie L’Equipe’ach i deskach UKS, a początkujący żeglarze mogli się zmierzyć ze sobą i sprawdzić swoje umiejętności na oddzielnej trasie w klasie Optimist.

– Dzięki współpracy z Klubem Sportowym „Baza” Mrągowo nasze motto: „łączenia żeglarskich pokoleń na wodzie”, zdecydowanie przybrało na sile – mówił Karol Góralczyk, prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”. – Mrągowski akwen jest wymagający nie tylko dla początkujących adeptów żeglarstwa. Tu kształtują się świetni żeglarze…

Pogoda na majówkę była przychylna żeglarzom i kibicom. Wiatr wiał  z kierunków północnych, w porywach nawet do 10 m/s. Wywrotek nie brakowało, a ostatecznie w klasyfikacji jachtów kabinowych zwyciężyli: Jakub Malicki, Justyna Olczak, Kacper Malicki, Mariusz Olszewski i Arkadiusz Szajkowski.  Drugie miejsce przypadło załodze Dariusza Bałdygi, a ostatnie miejsce na podium wywalczyła przyjezdna ekipa z Ostródy, ze sternikiem Tomaszem Kopytko na czele.

W klasie jachtów otwartopokładowych wystartowało dwanaście łódek. Tym razem puchar za pierwsze miejsce trafił do Tadeusza Kozakiewicza, który królował na katamaranie. Drugie miejsce zajęli Sebastian Jurkiewicz i Jakub Jurkiewicz, a trzecie Piotr Bokota, Paweł Bokota i Piotr Listkowski.

W niedzielnej klasyfikacji Open, rozgrywanej na dodatkowych żaglach, zwyciężyli bracia Jurkiewicz. Sternik Sebastian zaskoczył wszystkich, gdy zrzekł się nagrody głównej, czyli łodzi wiosłowej wartej 2000 zł i przekazał wygraną na tegoroczny finał cyklu, który odbędzie się 25 sierpnia. Na niższych stopniach podium uplasowały się załogi dwóch jachtów kabinowych dowodzonych przez Tomasza Kopytko i Jakuba Malickiego.

Zawodnicy ścigali się również w klasyfikacjach Klubu Sportowego „Baza” Mrągowo. W klasie Deska UKS zgłosiło się sześciu zawodników. Puchar za pierwsze miejsce trafił do Nadii Kulik, która wygrała wszystkie starty. Wśród mężczyzn tryumfował z kolei Wiktor Kocenko.

Najmocniej obsadzona była klasa L’Equipe, w której wystartowało szesnaście załóg. Wygrali przedstawiciele z Mrągowa: Radosław Parzych i Grzegorz Sitarek. Drugie miejsce, z jednym punktem straty, zdobyli Marcel Wolętek i Kosma Krecz, a na trzecim uplasowała się ekipa z Gdańska: Anna Żynda i Jacek Argulewicz.

Rozpoczęcie tegorocznego sezonu żeglarskiego obfitowało w liczne atrakcje i koncerty szantowe. Na scenie mrągowskiego molo wystąpili: Fajer solo, Szantaż oraz Mietek Folk. To jednak dopiero początek tegorocznych sportowych zmagań na wodzie. Kolejne eliminacje ŻGP Mrągowa organizowane ponownie wraz KS „Baza” Mrągowo – Hotel Anek Cup – odbędą się już 9 czerwca.

Wyniki 

PODZIEL SIĘ OPINIĄ