< Powrót
14
maja 2019
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
mat. prasowe
Żeglarski Puchar

Żeglarski Puchar Trójmiasta 2019: to już za 10 dni!

24 maja ruszają zmagania żeglarzy rywalizujących w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta – regatach odbywających się równolegle w trzech wyjątkowych ośrodkach żeglarskich. Tegoroczna edycja zostanie zainaugurowana w Gdańsku na Wyspie Spichrzów.

W sobotę 25 maja zawodnicy będą rywalizowali na trasie Gdańsk – Gdynia, a w niedzielę w wyścigu z Gdyni do Sopotu, gdzie na końcu sopockiego molo odbędzie się ceremonia wręczenia nagród. Zapraszamy do śledzenia strony Pucharu oraz profilu wydarzenia na Facebooku, gdzie systematycznie będą odsłaniane kolejne szczegóły tegorocznej imprezy. Każdy znajdzie coś dla siebie, bo oprócz części sportowej organizowanej przez Pomorski Związek Żeglarski, sporo się będzie działo na lądzie. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Trójmiasta do aktywnego kibicowania i udziału w wydarzeniach towarzyszących.

Żeglarski Puchar Trójmiasta to wydarzenie, które cieszy się dużym uznaniem nie tylko wśród żeglarzy, ale również wśród mieszkańców Gdyni – zapewnia Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Impreza będzie okazją do podziwiania sportowych zmagań i zasmakowania żeglarstwa w praktyce, podczas Rodzinnego Pikniku Żeglarskiego „Gdynia na fali”. To wydarzenie zaplanowano na 25 maja w gdyńskiej marinie. Zapraszamy całe rodziny i gwarantujemy, że atrakcji nie zabraknie. Idea połączenia Trójmiasta regatami od początku została pozytywnie przyjęta, a dla żeglarzy jest okazją do odwiedzenia sąsiednich miast. W Gdańsku czeka uczestników totalnie odmieniona Wyspa Spichrzów i inwestycja Granaria, której świeżo ukończone budynku robią ogromne wrażenie. Tam również zlokalizowane będzie w piątek 24 maja biuro regat. W Gdyni natomiast będzie możliwość odwiedzenia nowej mariny zlokalizowanej w basenie prezydenta.

– Uczestników Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta czeka trzydniowe święto, w trakcie którego zaplanowano pięć wyścigów – mówi Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego. – Kto jeszcze nie podjął decyzji o starcie ma na to ostatnie kilka dni. Wierzę, że spotkamy się w jak najliczniejszym gronie już wkrótce w najpiękniejszych trójmiejskich marinach.

Żeglarski Puchar Trójmiasta jest rozgrywany w ramach klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego.

Zawiadomienie o regatach

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ