< Powrót
29
maja 2015
Tekst:
ŻPT
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Żeglarski Puchar Trójmiasta już dzisiaj!

Inauguracja regat odbędzie się dzisiaj, 29 maja w Marinie Gdynia w ramach Pomorskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego.

Wstęp na piątkowe wydarzenie otwarty jest dla wszystkich miłośników żeglarstwa, którzy chcieliby wspólnie z gośćmi Pomorskiego Związku Żeglarskiego i załogami startującymi w regatach, przywitać kolejny sezon na Pomorzu.

Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godz. 18, natomiast Biuro Regat będzie czynne już od godz. 12. Planowany jest występ orkiestry, tradycyjne podniesienie flag na maszty, odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz zwiedzanie wystawy najsłynniejszych polskich trofeów żeglarskich.

Na godz. 20.30 zaplanowana została odprawa dla sterników połączona z przedstawieniem prognozy meteorologicznej, którą przygotuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni. Wieczorem Jachtfilm zaprasza na plenerowy pokaz filmu „Gorycz zwycięstwa” w ramach Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta w Marinie Gdynia.

Rywalizacja na wodzie rozpocznie się jutro. Załogi ścigać się będą w klasach: ORC, KWR, OPEN (jachty do 7 metrów, jachty powyżej 7 do 9 metrów, jachty powyżej 9 metrów, wielokadłubowce powyżej 6 metrów) oraz klasa ENERGA DIAMANT 3000. Regaty zaliczane są do Pucharu Bałtyku Południowego.

Po raz pierwszy w ramach Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta odbędą się Regaty Samorządowców. Celem wydarzenia jest popularyzacja żeglarstwa jako formy rekreacji, przy wykorzystaniu potencjału regionu. Reprezentanci miejscowości województwa pomorskiego wystartują na jachtach 3 Flotylli. Dekoracja zwycięzców odbędzie się w ramach wieczornej imprezy dla załóg, która w tym roku będzie miała wyjątkową oprawę.

Gospodarzami wieczoru będą stocznia jachtowa Delphia Yachts, która podczas Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta będzie świętowała 25-lecie istnienia oraz restauracja White Marlin w Sopocie. Poza ogłoszeniem wyników w Regatach Samorządowców, wręczona zostanie także nagroda dla najszybszej Delphii.

Jak co roku rywalizację załóg ubarwi patron medialny Trojmiasto.pl, realizując konkurs na „najfajniejszą załogę”, w którym do wygrania będzie 10-litrowa beczka rumu! Po minięciu mety ostatniego, sobotniego wyścigu, każda załoga uwieczniona zostanie na zdjęciu. Wygrywa ta, która najefektowniej się zaprezentuje. Wszelkie pomysły dozwolone – przebrania, nietypowe pozy, ciekawa kompozycja.

Po niedzielnych wyścigach rozegranych na wysokości sopockiego molo, załogi zaproszone zostaną na uroczystość zakończenia regat, która w tym roku odbędzie się w Gdańsku. Wręczone zostaną nagrody w poszczególnych kategoriach oraz żeglarski puchar Trójmiasta.

W tym roku oficjalnym zegarkiem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest AQUARACER 500M CALIBRE 16 AUTOMATIC CHRONOGRAPF firmy TAG Heuer. Zwycięska załoga poza trofeum, otrzyma także limitowany, niedostępny w sprzedaży zegar ścienny TAG Heuer, sprowadzony na specjalne zamówienie prosto ze Szwajcarii.

Żeglarski Puchar Trójmiasta to wydarzenie, którego celem jest integracja środowisk żeglarskich i promocja mody na żeglowanie po wodach Zatoki Gdańskiej. Organizatorem jest Pomorski  Związek Żeglarski, a gospodarzami – miasta Gdynia, Sopot i Gdańsk. Sponsorem jest Grupa ENERGA, która jako partner strategiczny żeglarstwa w Polsce, od wielu lat wspiera popularyzację i rozwój tej dyscypliny w naszym kraju. Limitowaną serię koszulek dla załóg przygotowała firma D.A.D. Sportswear – oficjalny dostawca odzieży reprezentacji Polski Polskiego Związku Żeglarskiego.

Żeglarski Puchar Trójmiasta
Trzydniowe regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej dla załóg jachtów morskich i kabinowych. Regaty zaliczane są do Pucharu Bałtyku Południowego 2015.

Patronat honorowy: marszałek województwa pomorskiego, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.
Sponsor: Grupa ENERGA.

Odzież dostarcza: D.A.D. Sportswear.
Oficjalny zegarek: TAG Heuer.
Partnerzy główni: DelphiaYachts, White Marlin.
Patronat medialny: Trojmiasto.pl, Trojmiasto.tv, Żagle, Żagle.tv, Prestiż, W Ślizgu, Wirtualna Polska, TVP Gdańsk.

Zapraszamy do odwiedzania:
www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl 
www.facebook.com/zeglarskipuchartrojmiasta

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ