< Powrót
1
czerwca 2015
Tekst:
ŻPT
Zdjęcie:
mat. prasowe
Rywalizacja w regatach Pomorskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego.

Żeglarski Puchar Trójmiasta zakończony

Za nami trzy dni żeglarskiego święta. Miasta Gdynia, Sopot i Gdańsk gościły w tym roku osiemdziesiąt trzy załogi, które rywalizowały w regatach Pomorskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego.

Po trudnych warunkach atmosferycznych pierwszego dnia, niedziela przywitała zawodników pięknym słońcem i wiatrem o sile około 20 węzłów. Odbyły się dwa wyścigi, a dzięki usytuowaniu boi blisko sopockiego mola, kibice mogli podziwiać startujące w regatach jachty w pełnej krasie. Nie brakowało emocji i walki do samego końca, o czym najlepiej świadczy falstart generalny w piątym wyścigu.

Po zakończeniu rywalizacji jachty wpłynęły do Gdańska, gdzie na Ołowiance, przy Narodowym Muzeum Morskim, odbyło się uroczyste zakończenie regat i dekoracja zwycięzców. W klasie OPEN do 7 metrów pierwsze miejsce zajął jacht „Master3”, OPEN od 7 do 9 metrów – „Huzar28”, OPEN powyżej 9 metrów – „Blagodarnost2”, Wielokadłubowce powyżej 6 metrów – „Catchup”, ENERGA Diamant – jacht „ENERGA Operator”, ORC – „One&Only”, KWR – „Good Speed”, który zwyciężył również w konkursie Trojmiasto.pl i wygrał beczkę rumu dla „najfajniejszej załogi”.

Nagrodę specjalną – żeglarski Puchar Trójmiasta otrzymał „Blagodarnost2”. Nagrody wręczyli Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego – organizatora regat, Andrzej Radomski – przedstawiciel gospodarza trzeciego dnia – Miasta Gdańska, Marta Dankowska – reprezentująca sponsora regat – Grupę ENERGA SA.

Dodatkowo nagrodę dla najszybszej Delphii wręczył współwłaściciel stoczni – Maciej Kot oraz Bartłomiej Szumilas, reprezentujący TAG Heuer Polska. Partner główny regat przekazał kapitanowi Jerzemu Jankowskiemu z jachtu „Eljacht” zegar ścienny z limitowanej edycji, sprowadzony na zamówienie prosto ze Szwajcarii. Organizatorzy podkreślili, że trudne warunki na wodzie były wyzwaniem dla wielu załóg, ale co ważne wszyscy udowodnili, że umieją rywalizować w duchu fair play.  

Jak co roku w programie Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta nie zabrało integracji i atrakcji również na lądzie. W restauracji White Marlin w Sopocie załogi świętowały razem ze stocznią jachtową Delphia Yachts jubileusz jej dwudziestopięciolecia. Wręczono także nagrody w Regatach Samorządowców, które realizowane były w ramach Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Reprezentanci miast województwa pomorskiego ścigali się na jachtach 3 Flotylli Okrętów Marynarki Wojennej.

Kolejna edycja Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta udowodniła, że żeglarstwo i imprezy regatowe mogą być doskonałą wizytówką regionu, a wysoka frekwencja i zaangażowanie załóg to zapowiedź bardzo ciekawego sezonu 2015. Kolejne regaty cyklu Pucharu Bałtyku Południowego rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej to Puchar Mariny Gdańsk, a na początku lipca odbędą się Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski i regaty Nord CUP.

Żeglarski Puchar Trójmiasta
Trzydniowe regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej dla załóg jachtów morskich i kabinowych. Regaty zaliczane są do Pucharu Bałtyku Południowego 2015.

Patronat honorowy: marszałek województwa pomorskiego, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.
Sponsor: Grupa ENERGA.

Odzież dostarcza: D.A.D. Sportswear.
Oficjalny zegarek: TAG Heuer.
Partnerzy główni: DelphiaYachts, White Marlin.
Patronat medialny: Trojmiasto.pl, Trojmiasto.tv, Żagle, Żagle.tv, Prestiż, W Ślizgu, Wirtualna Polska, TVP Gdańsk.

Zapraszamy do odwiedzania:
www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl 
www.facebook.com/zeglarskipuchartrojmiasta

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ