< Powrót
16
stycznia 2024
Tekst:
Adam Mauks
Zdjęcie:

Żeglarski TV, czyli jedyne takie archiwum

Prawie 270 filmów pokazujących ważne wydarzenia związane z żeglarstwem na Pomorzu, legendarne postaci, miejsca przyjazne żeglarzom, konferencje i porady. To wszystko można zobaczyć na portalu Żeglarski.info.

Od 2013 roku tworzymy i gromadzimy to wyjątkowe archiwum filmowe. Będąc już na naszej stronie wystarczy wejść w zakładkę „Żeglarski.tv”, aby przekonać się o zasobach archiwum filmowego, które oferujemy wszystkim zainteresowanym.

Oto przykłady tego, co możemy Wam zaoferować.

Uczestniczymy w ważnych wydarzeniach żeglarskich. Byliśmy np. z kamerą na uroczystości odsłonięcia tablicy legendarnego kapitana Andrzeja Drapelli.

 

Możesz zobaczyć skąd wziął się pomysł na budowę “Pogorii”, jak wyjątkowy jest to żaglowiec i kto na nim pływa.

 

W naszym archiwum prezentujemy wielu znanych postaci związanych z żeglarstwem. Poznasz takich ludzi jak np. Andrzej Królikowski.

Jesteśmy z kamerą także podczas regat. Tu np. w Gdyni podczas prestiżowych The Ocean Race Europe Prologue w maju 2021 roku.

Przybliżamy i przypominamy historię Polski na morzu. Pokazujemy kogo i dlaczego możemy nazywać “Ojcami Polski Morskiej”.

Pokazujemy najważniejsze jachty, które wpisały się w historię światowego żeglarstwa. Zobaczycie m.in. film o jachcie “Opty”, na którym Leonid Teliga, jako pierwszy Polak w historii, samotnie opłynął kulę ziemską.

Na naszej stronie znajdziesz też cykl wykładów z Akademii Regatowych, czyli bezcennych porad żeglarskich, jak choćby tych dotyczących elektroniki pokładowej i jej kalibracji.

Zobaczysz też gdzie warto pożeglować, aby zobaczyć najpiękniejsze europejskie porty jachtowe.

Na stronie Żeglarski.tv nie brakuje też szkoleń. Niżej zobaczycie jak np. można wykorzystać zmianę pogody na morzu.

Mamy dla was świetne filmy dokumentalne, jak choćby ten o Krystynie Chojnowskiej-Liskiewicz, pierwszej kobiecie, która samotnie opłynęła świat i jej mężu Wacławie Liskiewiczu.

Zrealizowaliśmy też cykl wywiadów “Na oku”.

Co myślisz o tym artykule?
+1
5
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ