< Powrót
13
września 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
arch. Bonawentury
narodowy dzień sportu
Rejs na „Bonawenturze” będzie jedną z atrakcji Narodowego Dnia Sportu.

Żeglarskie atrakcje w Narodowy Dzień Sportu

Rejs po Zatoce Gdańskiej, poznawanie klasy Optimist oraz nauka wiązania węzłów – to niejedyne atrakcje zaplanowane w całej Polsce z okazji przypadającego w niedzielę 17 września XI Narodowego Dnia Sportu.

Od 2013 roku w całej Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Sportu. Organizowana przez Fundację Zwalcz Nudę przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki kampania ma być odpowiedzią małą popularność sportu w społeczeństwie oraz zachęcić do aktywnego trybu życia. Inicjatywa szybko zdobyła popularność, a w ubiegłym roku w ponad 700 wydarzeniach wzięło udział około 350 000 osób.

W tym roku jedenasta edycja Narodowego Dnia Sportu odbędzie się w niedzielę 17 września, ale część atrakcji zaplanowano również w sobotę 16 września. Jak co roku w projekcie biorą udział szkoły, fundacje, prywatne firmy, kluby i związki sportowe oraz samorządy z całej Polski. Centralnym punktem będzie zaś piknik sportowo-rodzinny na błoniach stadionu PGE Narodowego.

narodowy dzień sportu

Wśród przygotowanych wydarzeń nie brakuje też atrakcji dla miłośników żeglarstwa. Na stadionowych błoniach w strefie sportowej Yacht Klub Polski Warszawa pokazywać m.in. będzie łódkę Optimist oraz pozwoli spróbować swoich sił w windsurfingu na trenażerze. Również w Warszawie, nad Jeziorkiem Czerniakowskim (ul. Jeziorna 4), odbędzie się PGE PolSailing Day, organizowany wspólnie z Klubem Uczelnianym AZS UW. W godzinach 11-15 zaplanowano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, m.in. pływanie po Jeziorku Czerniakowskim, zapoznanie ze sprzętem do wstępnej edukacji żeglarskiej i nauka wiązania węzłów. Nie zabraknie też informacji o bezpieczeństwie nad wodą. Szczegółowe informacje.

Podczas Narodowego Dnia Sportu nie zabraknie też okazji do żeglowania. W Gdańsku w godzinach 9-16 odbędzie się rejs po Zatoce Gdańskiej na żaglowcu „Bonawentura”. Zgłosić się można wysyłając maila: biuro@bonawentura.pl. Szczegółowe informacje. Z kolei w Koninie na pływanie po Jeziorze Pątnowskim zaprasza Klub Żeglarski przy Kopalni Węgla Brunatnego „Konin” S.A. Szczegółowe informacje.

Kampania odbywa się pod patronatem portalu Żeglarski.info.

Strona Narodowego Dnia Sportu

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ