< Powrót
27
lipca 2015
Tekst:
mat. organizatorów
Zdjęcie:
Marta Dębska / GSC Yachting
STBU Sailing Team - zwycięska załoga.

Żeglarskie laury dla biznesu – zwycięstwo STBU Sailing Team

W miniony weekend (25-26 lipca) w Sopocie odbyła się IV, finałowa runda pierwszej edycji Biznes Ligi Żeglarskiej. Bezkonkurencyjną okazała się załoga STBU Sailing Team, która zwyciężyła aż trzy z czterech etapów Ligi.

Ostatnie regaty pierwszej edycji BLŻ były dla zawodników nie lada wyzwaniem. Wiatr dochodzący do 25 węzłów oraz spora fala sprawiły, że dla większości był to ekstremalny wysiłek.

Swoją supremację podkreśliła załoga STBU Sailing Team, którą na ostatnich regatach reprezentowali Filip Wójcikiewicz, Tadeusz Likus, Mariusz Kłobucki i Jakub Gotowicki. Zawodnicy STBU zdecydowanie najlepiej radzili sobie przy silnym wietrze i wygrali większość wyścigów. Po mecie ostatniego biegu nie podlegało dyskusji, która załoga była najlepsza w przekroju całej Ligi i komu należy się głównie trofeum Biznes Ligi Żeglarskiej. Skład załogi w przekroju całego projektu uzupełniali jeszcze Adam Lewandowski oraz Maciej Marczewski.

Znakomicie żeglowali również przedstawiciele Trojmiasto.pl, którzy w finale zajęli drugie miejsce, zapewniając sobie dzięki temu również drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Warto podkreślić, że ta załoga opuściła pierwsze regaty, a i tak byli w stanie osiągnąć tak znakomity wynik. W skład zespołu wchodzili: Michał Kaczorowski, Maciej Zalewski, Wojciech Pilski, Michał Stąporek, Marek Ośka oraz Adam Studziewiecki.

Nieco słabiej zaprezentowała się załoga Dobre Jachty / Sanhaus Apartments, która w finałowej rywalizacji zajęła dopiero piąte miejsce, przez co w generalce spadła z drugiej na trzecią pozycję. Sternikiem tego zespoły był Maciej Stompór, a skład załogi uzupełniali Maciej Gębarowski, Jarosław Ziółek i Mieczysław Muller.

Klasyfikacja końcowe I edycji Biznes Ligi Żeglarskiej:
1. STBU Sailing Team
2. Trojmiasto.pl
3. Dobre Jachty / Sunhaus Apartments
4. Argocard I
5. Magazyn Trójmiejski Prestiż / W Ślizgu!
6. Przyjaciele GSC Yachting
7. Argocard II

Druga edycja Biznes Ligi Żeglarskiej odbędzie się jeszcze jesienią tego roku. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.biznesligazeglarska.pl

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ