< Powrót
14
września 2022
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Yacht Klub Człuchów
Człuchów
Siedziba Yacht Klubu Człuchów.

Żeglarskie obchody 25-lecia Yacht Klubu Człuchów

Konkurs piosenki żeglarskiej, wystawa zdjęć z działalności, rejsy oraz jubileuszowe regaty. W sobotę 17 września Yacht Klub Człuchów będzie świętował 25-lecie powstania.

To będzie żeglarska sobota w Człuchowie! Od godziny 9 do 19 na przystani Yacht Klubu Człuchów planowanych jest mnóstwo atrakcji w związku z obchodami 25-lecia klubu.

– Wokół Człuchowa są trzy jeziora, więc żeglarstwo w naszym mieście istnieje od dawna – opowiada Agnieszka Kulesza, prezes Yacht Klubu Człuchów. – W połowie lat 90. zebrała się grupka pasjonatów, którzy postanowili przekazać swoją wiedzę i umiejętności dzieciom. I w ten sposób, dzięki miłości do żeglarstwa, w 1996 roku utworzony został nasz klub. Co ważne, mimo upływu czasu ta pasja nie minęła i członkowie-założyciele w dalszym ciągu aktywnie działają i pomagają przy treningach i szkoleniu dzieci.

CzłuchówChoć Yacht Klub Człuchów wiele uwagi poświęca dzieciom, jego działalność nie ogranicza się do sportu młodzieżowego. Organizuje również kursy na patenty żeglarskie, a jego członkami są także dorośli. Klub, mimo młodego wieku, ma też sukcesy – w 2004 roku brązowy medal w mistrzostwach Polski, a rok później złoty medal w meczowych mistrzostwach Polski i Pucharze Polski zdobyli w klasie 420 Marcin Pastusiak i Mateusz Zdanowicz. Jest więc co świętować! Pierwotnie obchody miały odbyć się w ubiegłym roku, ale z powodu pandemii COVID-19 klub postanowił je przełożyć. Dlatego żeglarskie święto w Człuchowie odbędzie się w sobotę 17 września.

– Obchody zaczniemy mszą polową o godzinie 9 – tłumaczy Kulesza. – Później odbędzie się uroczyste otwarcie I Pomorskiego Konkursu Piosenki Żeglarskiej i regat, na które napłynęło bardzo dużo zgłoszeń. Oczekujemy, że w regatach o mistrzostwo Człuchowa i Błękitną Wstęgę Jeziora Rychnowskiego wystartuje przeszło 70 zawodników. Mam nadzieję, że wiatr dopisze.

Atrakcje są przewidziane nie tylko dla żeglarzy. W planie są m.in. rejsy jachtami, tratwami i rowerami wodnymi oraz pokazy ratownictwa wodnego przygotowane przez Straż Pożarną. W siedzibie Yacht Klubu Człuchów będzie można z kolei obejrzeć wystawę zdjęć i pokazy filmów przedstawiające 26 lat działalności klubu. Po budynku oprowadzać będą klubowicze, którzy podzielą się też anegdotami z życia klubu. Poczęstunek zaoferują zaś koła gospodyń z gminy Człuchów. Kulminacyjnym punktem uroczystości będzie wręczenie odznaczeń i nagród z okazji 25-lecia działalności klubu o godzinie 16. Wydarzenie zakończy piknik integracyjny.

Patronem obchodów 25-lecia Yacht Klubu Człuchów jest Pomorski Związek Żeglarski. Patronat medialny sprawuje zaś portal Żeglarski.info.

Strona klubu

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ