< Powrót
13
stycznia 2017
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
mat. prasowe

Żeglarskie pasje w Poznaniu

Zima w pełni, ale już dziś warto pomyśleć o zbliżającym się sezonie wiosenno-letnim, jeśli zamierzamy go spędzić właśnie nad wodą. Z szeroką ofertą sprzętu pływającego będzie można zapoznać się w Poznaniu podczas trzeciej edycji Targów Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX, która odbędzie się w dniach 17-19 lutego 2017 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Targi BOATEX to projekt, który doskonale wkomponował się w kalendarz wodniaków i przyciąga coraz więcej miłośników spędzania czasu na wodzie.

– Ekspozycja, którą przygotowujemy z pewnością zaspokoi gusta szerokiego grona pasjonatów, niezależnie od ich preferencji – informuje Piotr Kamiński, dyrektor Projektu BOATEX. – Podczas targów będzie można zapoznać się przede wszystkim z ofertą łodzi motorowych.  A.M.S. Boats czy Eskapader to już nasi stali wystawcy, ale nie zabraknie też nowych firm. Ponadto, na halach targowych pojawią się również łodzie żaglowe, skutery wodne, szeroki wybór kajaków i pontonów, a także oferta  odzieży sportowej, wyposażenia oraz akcesoriów żeglarskich i motorowodnych.

Targi BOATEX to również tętniąca życie scena żeglarska, na której w roli głównej występują doświadczeni podróżnicy opowiadający o swoich morskich wyprawach. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia będzie można spotkać się m.in. z kapitanem Maciejem Sodkiewiczem, który przybliży targowym gościom szczegóły wyprawy
w ramach projektu Lodowe Krainy 2016. W cieplejsze klimaty przeniesie słuchaczy kapitan Piotr Kasperaszek,  specjalista od rejsów w Grecji. Będzie można zaczerpnąć również wiedzy z zakresu nawigacji. W tej dziedzinie, w roli eksperta wystąpi kapitan Grzegorz Pawlak. Kapitan Tomasz Adamczyk podzieli się natomiast uwagami dotyczącymi szkolenia żeglarskiego i motorowodnego. To oczywiście nie wszystkie gwiazdy targów BOATEX. Ich pełna lista dostępna będzie na www.boatex.pl już na początku lutego.

W tym roku, na terenie ekspozycji targowej zostanie również zainstalowany basen doświadczalny, w którym będą testowane rożnego rodzaju kadłuby jachtów. Sprawdzana będzie przede wszystkim szybkość ich poruszania się. Z basenu doświadczalnego będą mogli skorzystać również najmłodsi zwiedzający i przetestować na nim własne, małe jednostki pływające. Dla nich też zorganizowany zostanie cykl zajęć edukacyjnych, które poprowadzi Patryk Różański – najmłodszy komandor klubu żeglarskiego w Wielkopolsce.

Targi BOATEX to z całą pewnością wydarzenie niezwykle przyjazne wodniakom. Doświadczeni żeglarze niewątpliwie odnajdą tu nowe możliwości do realizacji swoich rejsów marzeń. Amatorzy z kolei będą mogli skorzystać z inspiracji  i wiedzy, jaką dzielić się będą zaproszeni przez organizatorów goście i wystawcy. Czy warto w lutym obrać kurs na Poznań? Zdecydowanie TAK! Warto podkreślić, że targi BOATEX odbywają się równolegle z największymi w Polsce i Europie Targami Wędkarskim RYBOMANIA oraz Targami Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON i Targami Myślistwa i Strzelectwa KNIEJE.

Więcej informacji: www.boatex.pl

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ