< Powrót
20
lutego 2019
Tekst:
Filip Lipski
Zdjęcie:
Filip Lipski
Kadry pomorskie

Żeglarskie sportowe kadry województwa pomorskiego na 2019 rok

Zarząd Pomorskiego Związku Żeglarskiego powołał Kadry Wojewódzkie w kategoriach młodzików i juniorów młodszych na sezon 2019. Pomorska Federacja sportu na bieżący rok przyznała limity w liczbie 22 młodzików i 10 juniorów młodszych.

W kategorii młodzików (KWM) powołano 33 zawodników w dwóch grupach szkoleniowych: Optimist – 14 osób + 7 rezerwa oraz Techno – 8 zawodników + 4 rezerwa. Dofinansowaniami w ramach tej grupy objęci zostaną zawodnicy z ośmiu pomorskich klubów: Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, Gdańskiego Klubu Żeglarskiego, KS AZS AWFiS, MKŻ Arka, Opti CWM, Sopockiego Klubu Żeglarskiego, Yacht Klubu Polski Gdynia, YK Stal.

Zawodnicy zostali wyłonieni na wnioski trenerów i zakwalifikowani do kadry na podstawie wyników sportowych w roku ubiegłym.

Regulamin powoływania Kadry Wojewódzkiej Młodzików w żeglarstwie w województwie pomorskim

Kadra Wojewódzka Młodzików 2019

Preliminarz roczny KWM 2019

Kadrę Wojewódzką Juniorów Młodszych w 2019 r. stanowić będzie 20 zawodników, w tym 10 osób rezerwy. W związku z małą liczbą przyznanego limitu miejsc, zdecydowano się zwiększyć liczbę powołanych zawodników (o 100 proc. w stosunku do przyznanego limitu), kosztem mniejszej liczby dni dofinansowania.

W tej kadrze powołano zawodników klas: Optimist (6), Laser (4), Cadet (4), Techno (4) i L’Equipe (2) z klubów: Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, Gdańskiego Klubu Żeglarskiego, KS AZS AWFiS, Sopockiego Klubu Żeglarski go, UKŻ Lamelka Kartuzy, ŻUKS Stężyca. Zawodnicy zostali wyłonieni na wnioski trenerów klubowych i powołani do kadry zgodnie z obowiązującym regulaminem. Podstawowym kryterium powołania do KWJM były wyniki sportowe z 2018 roku.

Regulamin powoływania Kadry Wojewódzkiej Juniorów Młodszych w żeglarstwie w województwie pomorskim

Kadra Wojewódzka Juniorów Młodszych 2019

Preliminarz roczny Kadra Wojewódzka Juniorów Młodszych 2019

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu i Turystyki najważniejsze starty dla kadrowiczów to regaty ujęte w Systemie Sportu Młodzieżowego (SSM). Młodzicy będą współzawodniczyć razem z żeglarzami z województwa kujawsko-pomorskiego na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbędą się w tym roku w Gdyni w dniach 19-20 czerwca. Zawodnicy w klasie Techno spotkają się na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 23-25.08.2019 w Szczecinie. Dla juniorów młodszych areną walki o punkty SSM będzie akwen w okolicy Sławy w województwie lubuskim, gdzie odbędzie się w sierpniu Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

Środki finansowe do szkolenia w ramach kadr przyznaje Ministerstwo Sportu i Turystyki.  Dodatkowo KWM jest dofinansowywana środkami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. W obu programach dofinansowania wymagany jest również wkład własny realizatorów poszczególnych akcji szkoleniowych. Nad całością – podziałem środków i realizacją wydatków – czuwa Pomorska Federacja Sportu.

Przed nami jeszcze wyłonienie Pomorskiej Kadry Młodzieżowej finansowanej w całości prze PFS ze środków UMWP. W składzie tej kadry znajdą się juniorzy i młodzieżowcy, którzy w roku ubiegłym zdobyli medale mistrzostw Polski. O jej ostatecznym składzie i wysokości dofinansowań decyduje PFS na podstawie wniosków złożonych przez okręgowe związki sportowe.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ