< Powrót
30
czerwca 2015
Tekst:
mat. organizatora
Zdjęcie:
Dominik Werner archiwum organizatora

Żeglarskie święto nad Motławą

2-5.07.2015
Gdańsk – marina
organizator: Fundacja Gdańska
http://balticsail.pl/

Od 2 do 5 lipca trwać będzie wielkie święto żeglarstwa w Gdańsku – Baltic Sail. Zlot jest największą międzynarodową imprezą w stolicy województwa pomorskiego. Tradycyjnie komandorem imprezy będzie Mateusz Kusznierewicz.

Baltic Sail to międzynarodowe porozumienie podpisane przez miasta regionu Morza Bałtyckiego (Kłajpedę, Gdańsk, Rostock, Karlskronę, Halmstad, Sassnitz i Świnoujście), zainicjowane przez niemiecki port Rostok w 1991 roku. Celem pomysłodawców było i jest promowanie morskiego dziedzictwa europejskiego regionu Morza Bałtyckiego oraz wspieranie tradycyjnej żeglugi bałtyckiej od portu do portu.

W tym roku po raz kolejny w portach zrzeszonych w Baltic Sail odbędą się żeglarskie święta, przybliżające ich mieszkańcom i turystom tradycje marynistyczne regionu Morza Bałtyckiego.

Zlot tradycyjnie już otwarty jest dla wszystkich jednostek pływających, także dla jachtów turystycznych, kutrów i motorówek. Celem imprezy jest integracja środowisk żeglarskich i propagowanie marynistycznego dziedzictwa Gdańska. Zlot jest dla żeglarzy okazją do poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach, zdobycia kolejnych doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów.

Zlot zaplanowano w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Środowisko żeglarskie ma okazję zaprezentować się mieszkańcom i turystom, a ci mają szansę przeżyć niezwykłą morską przygodę. Wszystkie żaglowce cumujące u nabrzeża Motławy przy Targu Rybnym zostają udostępnione każdemu, kto chciałby poznać ich historię i zwyczaje panujące na morzu.

Baltic Sail Gdańsk 2015 to także niepowtarzalna okazja do wzięcia udziału w rejsach po Zatoce Gdańskiej na jednym z żaglowców biorących udział w zlocie.

Wszystkie jachty przybywające do Gdańska z Polski i Europy cumują w marinie, w samym centrum miasta, przy ulicy Szafarnia. Szczegółowy program imprezy znajduje się na internetowej stronie wydarzenia.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ