< Powrót
4
grudnia 2014
Tekst:
Ilona Miluszewska
Zdjęcie:
arch. Tomasza Lipskiego

Żeglarstwo na świecie – szkolenia i certyfikaty

W czwartek, 11 grudnia 2014 r., o godz. 17 zapraszamy do siedziby PoZŻ w Gdyni na spotkanie z Tomaszem Lipskim z zarządu polskiego oddziału ISSA (International Sailing Schools Association). Temat: Doświadczenia ISSA w wydawaniu certyfikatów żeglarskich.

Tomasz Lipski jest jachtowym sternikiem morskim PZŻ, trenerem ISSA oraz Yachtmaster Instructor RYA, instruktorem sportu i rekreacji ruchowej. Pływał po Kanale La Manche, Morzu Norweskim, Północnym, był na Spitsbergenie, przepłynął Atlantyk, Ocean Indyjski, Morze Śródziemne. Od roku 2004 zasiada w zarządzie międzynarodowej organizacji ISSA, a od 2011 r. – jest jej wiceprzewodniczącym. Jest także jednym z założycieli powstałej w 2007 roku w Polsce Federacji Szkół Żeglarskich ISSA Poland. Prowadzi szkolenia teoretyczne i praktyczne według standardów RYA (Royal Yachting Association) i ISSA na wszystkich poziomach zaawansowania.

Tomasz Lipski przedstawi historię organizacji, ideę jej powołania, zaprezentuje system, w jakim ISSA funkcjonuje i metody szkolenia.

Na spotkaniu dowiemy się także jak uczy się żeglarstwa na świecie i jakie są zasady wydawania certyfikatów. Kilka słów prelegent poświęci także współpracy z RYA, która jest członkiem ISSA.

Do zobaczenia. Zaczynamy o godz. 17 – w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego w Gdyni, al. Jana Pawła II 11. Wstęp wolny.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Błękitna szkoła