< Powrót
24
września 2021
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
żeglarz jachtowy

„Żeglarz jachtowy”, czyli nowy podręcznik dla adeptów żeglarstwa

Nowoczesna, klarowna i bogato ilustrowana – taka jest książka „Żeglarz jachtowy – podręcznik” Małgorzaty Czarnomskiej i Tomasza Michalaka. Uroczyste wodowanie nowej publikacji dla początkujących żeglarzy odbędzie się w sobotę 25 września w Gdyni.

Wydany w tym roku podręcznik jest almanachem wiedzy potrzebnej przy zdawaniu egzaminu na patent żeglarza jachtowego, zgodnym z podstawą programową szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego. „Żeglarz jachtowy” na blisko 340 stronach wyjaśnia wszystkie najważniejsze zagadnienia: budowę jachtu, teorię żeglowania, manewrowanie jachtem, prace bosmańskie, silniki, locję, meteorologię, ratownictwo, przepisy śródlądowe, etykietę i etykę żeglarską i podstawy żeglowania po morzu.

żeglarz jachtowyPodręcznik jest bogaty w teorię, która jest zarazem podana w przystępny sposób. Najważniejsze informacje są wyróżnione, a dodatkowo książka zawiera wiele zdjęć, rysunków i map.

Rzetelność przekazywanych informacji gwarantują autorzy – kapitanowie jachtowi i instruktorzy żeglarstwa. Małgorzata Czarnomska jest ponadto miłośniczką żaglowców i autorką artykułów i książek o tematyce żeglarskiej, m.in. „Wypadków jachtów morskich”. Z kolei Tomasz Michalak to zawodowy skipper, który ma na koncie ponad 20 000 Mm. Konsultację merytoryczną autorom udzielał Leopold Naskręt, kapitan jachtowy i motorowodny, doświadczony nauczyciel żeglarstwa, wiceprezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego i członek Zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego.

Warto podkreślić, że „Żeglarz jachtowy – podręcznik” został oficjalnie zarekomendowany przez Polski Związek Żeglarski.

Uroczyste wodowanie książki „Żeglarz jachtowy – podręcznik” odbędzie się w sobotę 25 września o godzinie 17 na statku-muzeum „Dar Pomorza”. Wstęp wolny.

Patronat medialny nad podręcznikiem objął portal Żeglarski.info.

Małgorzata Czarnomska, Tomasz Michalak, „Żeglarz jachtowy – podręcznik”, Warszawa 2021. Podręcznik można kupić m.in. na stronie Wydawnictwa Nautica.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ