< Powrót
16
maja 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
mat. prasowe
Trzech Marszałków Puchar Marszałków
Regaty na Zalewie Wiślanym.

Żeglarze na Zalewie Wiślanym powalczą o Puchar Marszałków

W sobotę 10 czerwca w Krynicy Morskiej zorganizowane zostaną Regaty o Puchar Marszałków. Zmagania odbędą się z inicjatywy marszałków województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Już za niespełna trzy tygodnie Zalew Wiślany zapełni się regatowymi jachtami. Wszystko dzięki Regatom o Puchar Marszałków, które odbędą się 10 czerwca. Samorządowe zmagania na tym akwenie nie są niczym nowym – od lat marszałkowie województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego wspierają tamtejsze żeglarstwo.

– Dla nas jest bardzo ważne, żeby zbudować mocny, spójny i rozpoznawalny wizerunek oraz markę Zalewu Wiślanego dla polskich żeglarzy – wyjaśnia Krzysztof Czopek, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. – Ten akwen naprawdę na to zasługuje. Istotna jest też międzywojewódzka integracja.

Puchar Marszałków

Rywalizacja odbędzie w klasie KWR (w trzech grupach) oraz w grupie Open. Przewidziane jest przeprowadzenie trzech wyścigów. Regaty o Puchar Marszałków to jednak nie tylko zmagania na wodzie – po powrocie do portu na żeglarzy czeka gorący posiłek, a po ceremonii zakończenia odbędzie się koncert szantowy.

Program regat

Piątek 09.06.2023

16-20 – Przybycie uczestników. Rejestracja do regat.

Sobota 10.06.2023

7.30-8 – Rejestracja do regat.
10 – Oficjalne otwarcie regat oraz odprawa sterników.
10.30 – Start do pierwszego wyścigu.
14 – Start do ostatniego wyścigu.
ok. 15 – Wpłynięcie do portu.
15.30 – Gorący posiłek
17 – Ceremonia zakończenia regat, ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów.
18 – Koncert szantowy
20 – Zakończenie.

Organizatorami regat są marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, a partnerem miasto Krynica Morska. Organizatorem części sportowej regat jest Pomorski Związek Żeglarski.

Szczegółowe informacje

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1

PODZIEL SIĘ OPINIĄ